BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x

Politike

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, Spartak Braho ngre tonet: Të mos nxitohemi, na duhen njerëz me...

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, Spartak Braho ngre tonet:

Deputeti Spartak Braho gjatë fjalës së tij në Komisionin Hetimor, është shprehur se ekspertët që do interpretojnë shkeljet e presidentit duhet të jenë njerëz me autoritet të lartë profesional.

“Të nderuar kolegë, procedura e ekspertimit të shkeljeve që pretendohen nga presidenti, është momenti më i rëndësishëm i këtij komisioni. Të mos nxitohemi, pjesa më e mirë e anëtarëve të këtij komisioni, e dinë se cfarë është një ekspertizë e mirë. Ky komision, është mbledhur për të bërë interpretimin dhe gjykimin e raporteve të bëra nga Komisioni i Venecias. Ekspertët duhet të jenë njerëz me autoritet të lartë profesional, sepse po gjykojmë presidentin.

Unë jam i vjetër, i kohës së Luan Omarit po nuk besoj se ai do të pranonte më të ishte pjesë e këtyre komisioneve. Në këtë rast unë propozoj Viktor Gumin”- u shpreh Braho.

Më të lexuarat