Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Komisioni i Medias ‘trondit’ Metën, Presidenti merr goditjen e radhës

Postuar: 11/09/2019 - 12:58

Komisioni i Medias ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta, për Akademinë e Shkencave.

Meta ktheu për shqyrtimin ligjin për Akademinë e Shkencave. Ndërsa sot në mbledhjen e komisionit, ky dekret është rrëzuar nga votat e anëtarëve

Presidentit, argumentoi se ligji për Akademinë e Shkencave binte ndesh me parashikimet e Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë, cënon autonominë e institucioneve të arsimit të lartë dhe cenon kompetencat e Presidentit të Republikës.

Po ashtu Presidenti arsyetoi se ky ligj nuk është në harmoni me kuadrin ligjor ekzistues në Republikën e Shqipërisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 19:27

Ish deputetja Grida Duma e njohur gjerësisht për pamjen e saj elegante dhe të kuruar, ka treguar disa detaje nga jeta e saj jashtë politkës, dhe kush është personi që fshihet pas kurimit të imazhit të saj.

Postuar: 18/11/2019 - 19:25

Zyrtari i lartë amerikan, Eliot Engel është shprehur kundër  idesë së ndryshimit të kufijve

Postuar: 18/11/2019 - 19:25

Pasi presidenti Ilir Meta shpalli non-grata në ambientet e presidencës, ambasadorin e OSBE në Shq

Postuar: 18/11/2019 - 19:17

Deputet i Kuvendit, Andi Përmeti ka deklaruar në emisionin ‘Dita Jonë’ mbi konfliktin

Postuar: 18/11/2019 - 18:12

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim një delegacion të nivelit të lartë të Asamblesë Parla

Postuar: 18/11/2019 - 18:12

Ka nisur në selinë blu takimi mes krerëve të partive aleate të PD-së, ku po bisedojnë lidhur me q

Postuar: 18/11/2019 - 17:57

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla ka deklaruar se presidenti i Republikës po vepron n