BREAKING NEWS

“Serbia po dërgon tanket në kufirin me Kosovën”, Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e papritura: Dhëntë Zoti, ua merr mendjen dhe...

“Serbia po dërgon tanket në kufirin me Kosovën”,
x
BREAKING NEWS

Florian Marku bën krenar shqiptarët, luftëtari kuqezi shkruan historinë

Florian Marku bën krenar shqiptarët, luftëtari kuqezi shkruan
x
BREAKING NEWS

Berisha bën deklaratën e papritur: Kam kërkuar shpalljen non grata të George Soros

Berisha bën deklaratën e papritur: Kam kërkuar shpalljen non
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama intervistë për Zërin e Amerikës, flet për marrëdhëniet me Kosovën: Kemi një divergjencë, por...

Kryeministri Rama intervistë për Zërin e Amerikës, flet
x
BREAKING NEWS

Bilanc tragjik në 24 orë, MSH jep të dhënat e fundit epidemiologjike: Ja sa të infektuar janë regjistruar në vend, 26 pacientë në gjendje të rëndë

Bilanc tragjik në 24 orë, MSH jep të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet? PD mbledh sot grupin parlamentar

Çfarë pritet? PD mbledh sot grupin parlamentar
x
BREAKING NEWS

Dënimi i Adriatik Llallës/ Reagon për herë të parë Edi Rama dhe flet për mediat franceze nga Nju Jorku: Po bëjmë luftë të hapur kundër ...

Dënimi i Adriatik Llallës/ Reagon për herë të parë
x
BREAKING NEWS

SHBA 2 mesazhe vdekjeprurëse, rihapet “Gërdeci” dhe bien kambanat për Shkëlzen Berishën, Yuri Kim vjen me porosi të qarta nga Uashingtoni dhe vulos fundin tragjik të Sali Berishës

SHBA 2 mesazhe vdekjeprurëse, rihapet “Gërdeci” dhe bien
x

Politike

Kongresi i PS-së, vjen reagimi i fortë nga numri 2 i LSI-së: Rama i sinqertë, deklaron hapur se do e kapë dhe rrëmbejë...

Kongresi i PS-së, vjen reagimi i fortë nga numri 2 i LSI-së: Rama

Numri 2 i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për fjalimin e kryeministrit Edi Rama gjatë Kongresit të jashtëzakonshëm të PS-së.

Vasili thotë se Rama ka bërë një deklaratë të sinqertë pasi tashmë konfirmon se do të kapë a rrëmbejë drejtësinë.

Sistemi i drejtësisë ka gjithë hapësirën dhe instrumentet për të funksionuar si i pavarur, sipas Vasilit, dhe s’ka nevojë për politikën, aq më keq nga Rama.

STATUSI NGA PETRIT VASILI

Rama i sinqerte,deklaron hapur se do qe te kape e rrembeje perfundimisht Drejtesine!!

Rama sot tha:

“PS nuk është zyrë avokatie e asnjërit prej nesh, por është mbështetësja, garantja e reformës në drejtësi dhe prirësja e barazisë para ligjit“, u shpreh Rama

Reforma ne drejtesi i ka dhene sistemit te Drejtesise te gjithe hapesiren dhe instrumentat per te funksionuar i pavarur, te zgjidhet brenda pavaresise se tij dhe pa pasur asnje nevoje nga politika dhe aq me keq nga Rama.

Ç’hyn Rama si garant, mbeshtetes dhe prijes i barazise para ligjit.

Rama vete me gjithe rilindjen eshte objekt i ligjit dhe i gjykimit nga drejtesia si gjithe te tjeret.

Reforma ne drejtesi mund te funksionoje vetem duke larguar duart e Rames nga Drejtesia.

Rama garant, mbeshtetes dhe prijes i barazise para ligjit do te thote vetem Kapje dhe rrembim i drejtesise prej tij.