BREAKING NEWS

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet' në media deklarata e fortë e Edi Ramë mëngjesin e sotëm, mediat e Athinës me zjarr ndaj kryeministrit para takimit me Mistotakis

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet'
x
BREAKING NEWS

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian që ende s'ka mbërritur në samitin BE-Ballkani Perëndimor

Zbardhen zhvillimet e fundit/ Kush është lideri i njohur europian
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh nga ajri në zonën ku po qëndrojnë liderat europian, Vjosa Osmani ndërpret fjalimin

VIDEO/ Samiti i BE-së në Tiranë, ja çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Tirana blindohet për Samitin/ Ç'po ndodh? Rreth 1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora dhe 1600 nga Elbasani që kanë zbarkuar në Tiranë gati për protestë

Tirana blindohet për Samitin/ Ç'po ndodh? Rreth 1000
x
BREAKING NEWS

"Moment i rëndësishëm!"/ Presidenti i KiE-së mesazh të fuqishëm në Tiranë: Hera e parë që...

"Moment i rëndësishëm!"/ Presidenti i KiE-së
x
BREAKING NEWS

Berisha apo Alibeaj në krye të PD-së? Gjykata e Apelit jep NJOFTIMIN e rëndësishëm

Berisha apo Alibeaj në krye të PD-së? Gjykata e Apelit jep
x
BREAKING NEWS

KUJDES, del njoftimi i rëndësishëm! Rrugët e bllokuara në Tiranë, në këto akse rrugore nuk mund të kaloni sot as në këmbë. Ja ku nis 'vija e kuqe'

KUJDES, del njoftimi i rëndësishëm! Rrugët e bllokuara
x
BREAKING NEWS

Udhëtimi nga Tirana në Himarë/ Ndodh incidenti me kryeministrin grek, mediat zbardhin detajet

Udhëtimi nga Tirana në Himarë/ Ndodh incidenti me kryeministrin
x

Politike

Konsultimet për presidentin e ri, përfaqësuesi i Shoqërisë Civile: Ja si duhet të jetë, do ishte historike për Shqipërinë dhe do thyente barrierat

Konsultimet për presidentin e ri, përfaqësuesi i

Ditën e sotme kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, ka mbajtur sot një takim me shoqërinë civile në lidhje me presidentin e ri të vendit.

Përfaqësuesi i Shoqërisë Civile, Altin Azizaj, tha se duhet një presidente grua, pasi do të ishte historike për Shqipërinë dhe do të thyente barrierat.

Ndër të tjera ai u shpreh se duhet të jetë një jurist i mirë dhe po ashtu një zbatues i mirë i të drejtave të njeriut

Konsultimet për presidentin e ri, përfaqësuesi i

Altin Azizaj: Është një përgëzim në këtë rast që zëri po dëgjohet nga PS.

Është një pozicion me të drejta juridike se sa venerizim. Nuk i vlen diskursi politik, shtimet dhe mbrapashtimet. E bëjnë të gabuar procesin ose të tillë që të bëhet me i fuqishëm se ca është.

Shqipëria s’ka pasur një president grua, do rekomandonim një presidente grua , do ishte historike dhe do thyente barrierat.

E dyta të jetë një jurist i mirë, se lidhet me zbatimin e ligjit, me sistemin e drejtësisë, me përfaqësimin e zërit të popullit.

E treta të jetë zbatues i mirë i të drejtave të njeriut, promovimi që do i bënte te drejtave do ishte pozitive.

Duhet një person i ri, një moshë më të re, që edhe të ketë paraqitje.

 

Më të lexuarat