BREAKING NEWS

‘Pa shiko sa të thella qenkan punët!’, përgjimet e antimafias italiane, paralajmëron Artan Hoxha dhe zbulon emrin kush është ‘peshku i madh’

‘Pa shiko sa të thella qenkan punët!’, përgjimet e
x

Politike

Kontakte me Ramën? Avdullah Hoti flet hapur, tregon çfarë marrëdhënie ka me kryeministrin dhe opozitën në Shqipëri

Kontakte me Ramën? Avdullah Hoti flet hapur, tregon çfarë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është shprehur se ka një komunikim të vazhdueshëm jo vetëm me kryeministrin Edi Rama por edhe me përfaqësuesit e opozitës.

Ai tha për “OraNeës se ka komunikim të vazhdueshëm me kreun e qeverisë shqiptare që ndryshon në varësi të problematikave të dy vendeve.

“Marrëdhëniet mes Prishtinës dhe Tiranës kanë pasur episode por nuk ndikojnë. Komunikimi im me Ramën dhe përfaqësuesit e opozitës është i plotë dhe i përherëshëm, pa protokoll. Jemi dy vende komplimentare. Kontakte me Ramën? Varet prej nevojës, jemi koordinuar bukur dhe mirë, konsultohemi për nismat regjionale. Kemi vendosur që t’i bashkohemi Mini-Shengenit. Besoj tek ky parim.“-u shpreh Hoti.