Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Kontakti i papërshtatshëm’ njëri kalon vetting-un ndërsa tjetri jo!”/ Manjani: “Fati” dhe “tersi”

Postuar: 10/08/2018 - 13:05

Ylli Manjani ka reaguar për vendimin e marrë nga KLP për dy gjyqtarët, njëri që e kalon vetingun dhe tjetri jo për shkak të “kontaktit të papërshtatshëm”.

“’Kontakti i papërshtatshëm’ paska qenë me “fat” për njërin dhe “ters” për tjetrin. Gojët e liga, sugjerojnë që “kontakti” është mik me qeverinë e sotme”, shkruan Manjani duke shtuar më tej se “Rama Forma këtë fytyra ka”.

Reagimi i Ylli Manjanit:

Një ngjarje nga vettingu.
———
Dy gjyqtarë, të dy nga Vlora, të dy të akuzuar për njohje me të njëjtin “kontakt të papërshtatshëm”, njëri kalon vetting-un ndërsa tjetri jo!

“Kontakti i papërshtatshëm” paska qenë me “fat” për njërin dhe “ters” për tjetrin. Gojët e liga, sugjerojnë që “kontakti” është mik me qeverinë e sotme.

Sidoqoftë, ligjërisht ky trajtim i pabarabartë quhet Diskrimini!

Pabarazia para ligjit është rregull sundues në ligjet e pushtetit.

“Kaluesi” i vetting, qartësisht e ka lidhur kalin në “vendin e duhur”, pra tek qeveria.

“Ngelësi” lufton me argumente e prova…

Të shohim kolegjin! Por, vështirë…

OMN proteston për çdo rast, por jo për këtë!

Asnjë çudi!

Rama Forma këtë fytyra ka!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/10/2018 - 22:37

 Vendimi për mbylljen e pikave të basteve dhe kazinove ka patur një impakt të menjëhershëm social në të gjithë shoqërinë shqiptare.

Postuar: 19/10/2018 - 22:25

Mbrëmjen e sotme Kryeministri Edi Rama është i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ku po

Postuar: 19/10/2018 - 22:09

Kryeministri Edi Rama i ftuar sot në “Zonën e Lirë” ka folur dhe për gazetarin e ERTV

Postuar: 19/10/2018 - 22:00

I ftuar në “Zonë e Lirë”  gazetari Arjan Çani e ka pyetur kryeministrin Edi Rama

Postuar: 19/10/2018 - 21:59

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama prej disa ditësh ka deklaruar se do të mbyllë njëherë e përgj

Postuar: 19/10/2018 - 21:54

Kryeministri Rama i ftuar në "Zonë e lirë" është ngacmuar nga Çani për mbylljen e

Postuar: 19/10/2018 - 21:50

Kryeministri Edi Rama është i ftuar  sonte në emisionin “Zonë e Lirë”, ku ka fol