BREAKING NEWS

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me bandat"/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat e atentatit të bujshëm

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me
x
BREAKING NEWS

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i gazetares

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja gabimi foshnjërak për situatën e tensionuar në Veri

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja
x
BREAKING NEWS

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision, Bushati ‘përplaset’ me politikanin e njohur kosovar

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe paralajmëron palët: Kemi 3 kërkesa të qarta! Dështimi do sjellë pasoja të rënda

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe
x
BREAKING NEWS

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut habit me përgjigjen

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut
x
BREAKING NEWS

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja çfarë do të ndodhë me kandidatët e bashkive që janë shpallur fitues nga votat e burgut

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në zgjedhjet e 14 majit

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në
x

Politike

KQZ e 'zbythi' nga zgjedhjet e 14 majit/ Berishës nuk i 'del' inati, merr vendimin

KQZ e 'zbythi' nga zgjedhjet e 14 majit/ Berishës nuk  i

Dy ditë para përfundimit të afatit zyrtar të depozitimit të listave të kandidatëve, për kryebashkiakë apo anëtarë këshillash, Sali Berisha mbledh kryesinë e tij.


Kryesia pritet të mblidhet në orën 21:00 për listën përfundimtare për kandidatët e vendoreve të 14 majit. Berisha i ka gati kandidatët për kryebashkiakë, por ende nuk është vendosur se ku do t’i ‘strehojë’ kandidatët për këshillin bashkiak.

Ai ka dy opsione, t’i fusë tek koalicioni “Bashkë Fitojmë” që udhëhiqet nga Partia e Lirisë ku bëjnë pjesë Nard Ndoka dhe Dule, apo te koalicioni “Aleanca” që u regjistrua falë mbështetjes së deputetëve të tij që i dhanë firmat.