BREAKING NEWS

(FOTOT) Vjen lajmi fantastik/ Familjet shqiptare në kampin e ISIS po i dorëzohen autoriteteve shqiptare, riatdhesohen gra e fëmijë

(FOTOT) Vjen lajmi fantastik/ Familjet shqiptare në kampin e ISIS po i
x
BREAKING NEWS

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me paralajmërimin ‘bombë’ për Sali Berishën: Tani jetojmë vetëm për të parë fundin tënd! (VIDEO)

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me
x
BREAKING NEWS

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu që u shkarkua nga detyra jep lajmin fantastik: Së shpejti...

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu
x
BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Politike

KQZ jep detajet: Kush e merr mandatin e Tom Doshit në Tiranë, ja cilët kandidatë ‘dogji’ Kryemadhi dhe Rama me zgjedhjet e tyre

KQZ jep detajet: Kush e merr mandatin e Tom Doshit në Tiranë, ja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit!

Monika Kryemadhi ka marrë mandatin në Fier duke “djegur” Kejdi Mehmetajn dhe futur në parlament Petrit Vasilin.

Ndërkohë mandatin e Partisë Social Demokrate, pas dorëheqjes së Tom Doshit e ka marrë Gertjan Deda, i cili renditej në vendin e dytë në listën e kësaj force politike për qarkun e Tiranës.

Për qarkun Tiranë: PS 18 mandate, PD 15 mandate, LSI 2 mandate, PSD 1 mandat

LSI: Erisa Xhixho, Petrit Vasili

PSD: Gertian Deda

Ndërkohë që një tjetër vendim që pritej dhe u konfirmua nga KQZ ishte kalimi i mandatit të Ramës në Vlorë për Teuta Ramajn, e cila mbante vendin e 9-të në listën e PS-së.

Rama zgjodhi që të mbajë mandatin e marrë në qarkun e Durrësit.

Më të lexuarat