Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

KQZ u jep mandatin dy ish aleatëve të Bashës dhe një nga LSI (EMRAT)

Postuar: 14/05/2019 - 15:17

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dhënë mandatin e deputetit Selami Jenishehrit, Besnik Troplinit dhe Suzana Topit.

Suzana Topi është kandidate në listën e Elbasanit nga radhët e LSI, ndërsa Kuvendit i janë shtuar dy (ish) aleatë të kryedemokratit Lulzim Basha, Selami Jenishehri i cili është Kryetari i Partisë Bashkimi Popullor i Pensionistëve të Shqipërisë dhe Besnik Troplini i Ballit Kombëtar.

Tashmë Parlamentit do t’i shtohen tre deputetë të rinj. Betimi i tre deputetëve të rinj pritet të bëhet në seancën planare të rradhës e cila do të zhvillohet të enjten.

Numri i deputetëve të opozitës së re ka shkuar në 117 dhe që të plotësohet numri i kërkuar në Kuvend, që është 140, duhen edhe 23 deputetë të tjerë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:59

Kryeministri Edi Rama e quan një lajm fantastik zbulimin e burimeve të reja të naftës në Shqipëri, pas testeve të para të kryera nga kompania SHELL.

Postuar: 24/05/2019 - 23:57

 Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thir

Postuar: 24/05/2019 - 23:49

 Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka nxjerrë një udhëzim, ku i ngarkon Prokurores së

Postuar: 24/05/2019 - 23:23

Astrit Patozi, koordinator i Bindjes Demokratike gjatë emisionit “Zonë e Lirë” edhe p

Postuar: 24/05/2019 - 23:05

Opozita e re e kryesuar nga Rudina Hajdari i ka bërë një kërkesë Kuvendit për të ulur në tryezë t

Postuar: 24/05/2019 - 22:56

I pyetur në “Zonë e Lirë” nëse do të donte të bëhej kryeministër,  Astrit Patozi

Postuar: 24/05/2019 - 22:38

Gazetari Arian Çani nuk i ka kursyer kritikat Astrit Patozi lidhur me vendimin për të krijuar par