BREAKING NEWS

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me Amerikën, ishte aq mendjelehtë. Shpëton vetëm nëse ikën në...

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia bën lëvizjen e menjëhershme

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia
x
BREAKING NEWS

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron aksion kundër zyrtarëve të korruptuar: Askush nuk është mbi ligjin!

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë
x
BREAKING NEWS

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillime: Drejtësia e re po vepron! E gjithë armata e punonjësve të drejtësisë ishte e lidhur me...

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën
x
BREAKING NEWS

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën pas Sali Berishës dhe paralajmëron ‘TËRMET’ në skenën politike shqiptare: Ky politikan është një model skizofrenik. Rama mund të detyrohet të...

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon vendimet marra

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon
x
BREAKING NEWS

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, Klodiana Lala zbulon informacione për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit: Më kanë ardhur foto! Avokati paraqiti akt ekspertimin, vuan nga një sëmundje e…

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në
x
BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x

Politike

Kreshnik Merxhani flet për manipulimin e votave: Patologjia 30-vjeçare e Shqipërisë u godit nga...

Kreshnik Merxhani flet për manipulimin e votave: Patologjia

Kandidati i pavarur i Lëvizjes Vetëvendosje në qarkun e Gjirokastrës, Kreshnik Merxhani në një intervistë është se Shqipërisë i duhej një parti si LVV për goditur patologjinë 30 që e mban vendin në vendnumëro.  

“Nuk kemi një deklaratë të qartë publike se çfarë po bëhet me këta persona. Si ta kuptojmë ne?! Ne nuk i ndahemi kësaj çështje deri në fund. Nuk është puna vetëm te votat e një kandidati. Kjo është një patologji 30 vjeçare që e mban vendin tonë në vendnumëro. Sepse duke goditur pikërisht këtë dhe duke mos qenë e dokumentuar, u desh të vinte një forcë si LVV të kryente të njëjtën procedurë që ka ndjekur edhe në Kosovë, që në vitin 2010 filloi të denonconte jo më manipulimin e votave të veta, por manipulimin dhe deformimin e vullnetit te qytetarëve.

Si do të lindin forcat e reja në këtë vend, kur këto forcat e vjetra jo vetëm i vjedhin votat, por nuk u lënë vend as të kuptojnë ku kanë punuar mire dhe se si mund të reformohen. Ti nuk i jep atyre motiv, as zgjedhësit, as forcave të reja. Sepse demotivohen. Këtu kemi të bëjmë me demotivimin e proceseve demokratike. Të duhet një opozitë e mirë, forca të reja, të duhen forca ekzistuese të cilat reformohen. Por nuk mund të reformohen për aq kohë sa ka vjedhje”, tha Merxhani.