BREAKING NEWS

Ndryshojnë masat anticovid! Zbulohet vendimi më i ri i Komitetit të Ekspertëve: Duke nisur nga nesër do të...

Ndryshojnë masat anticovid! Zbulohet vendimi më i ri i Komitetit
x

Politike

Kreshnik Spahiu bën deklaratën surprizë: Ju tregoj pse Ilir Meta nuk do të dorëhiqet pas 26 prillit! Ja kush i fiton zgjedhjet

Kreshnik Spahiu bën deklaratën surprizë: Ju tregoj pse Ilir Meta

Analisti Kreshnik Spahiu ka komentuar deklaratat e Presidentit Ilir Meta në lidhje me vjedhjen e votës në zgjedhjet e 25 prillit dhe dorëheqjen e tij si President.

Ai ka renditur arsyet se pse Meta nuk do të dorëhiqet si President.

“Presidenti Ilir Meta nuk do të dorëhiqet. Presidenti është zgjedhur para 4 vitesh. Ky mesazh që ai do të japë dorëheqjen është se ai nuk do të zgjidhet sërish, mbron veten e tij. Shanset se kryeministri të fitojë 71 mandate është e pamundur, ai do dalë forcë e parë, por jo 71 mandate, dhe Meta e di shumë mirë. Ilir Meta ka treguar se nuk e mban fjalën për dorëheqje, këtu kujtoj Komisionin e Venecias që e kritikoi dhe ai nuk dha dorëheqjen. Standarti  i tij duhet të ishte i kundërt sipas konceptit tim juridik. Nëse Basha do të merrte 71 mandate, atëherë Meta do të duhet të jepte dorëheqjen pasi Meta ka ardhur me votat e socialistëve”, shprehet Spahiu.