BREAKING NEWS

“Ilir Meta do t’i shtypë e t’i përdhosë viktimat e tij”, Frrok Çupi zbulon skenarin e presidentit: Çfarë pritet më 2 mars

“Ilir Meta do t’i shtypë e t’i përdhosë
x

Politike

Kreshnik Spahiu jep mesazhin e fortë: Fajin nuk e ka Saliu jooo!

Kreshnik Spahiu jep mesazhin e fortë: Fajin nuk e ka Saliu jooo!

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se ishte kundër ndryshimit të sistemit aktual elektoral, proporcional rajonal me lista të mbyllura. Në studion e “Opinion” ai tha se nëse sistemi do të ndryshohej do të pëlqente vetëm proporcionalin kombëtar duke e konsideruar si më të drejtë.

Ish-kreu i Aleancës “Kuq e Zi” Kreshnik Spahiu shprehet se fajin nuk e ka Berisha por mediat dhe demokratët që heshtën dhe nuk e kritikuan.

Kreshnik Spahiu shkruan:

“Dje Sali Berisha deklaroi zyrtarisht se është kundër ndryshimit të sistemit elektoral dhe listave të hapura.

Sot 100 % e mediave dhe 100 % e demokratëve heshtën dhe nuk e kritikuan.

Fajin nuk e ka Saliu jooo! Kjo është media, liria, dhe demokracia shqiptare!”