BREAKING NEWS

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë përballet policia kur shkon në Nikël: I gjen shtëpitë ‘xixë’…

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x

Politike

Kreshnik Spahiu liston tre prioritetet e vizitës së Merkel në Shqipëri: Sukses për Tiranën

Kreshnik Spahiu liston tre prioritetet e vizitës së Merkel në

Analisti Kreshnik Spahiu tha se vizita e sotme e kancelares Angela Merkel është një sukses për Tiranën zyrtare.

“Vizita është privilegj dhe sukses për Tiranën dhe këtu duhet të vijmë pikë. Vizita e Merkel ka tre prioritete: njeh faktorin shqiptar, bën bashkë dy kryeministra shqiptar.

Ajo tha që Shqipëria dhe Maqedonia kanë plotësuar kriteret, por për shkak të çështjeve proceduriale është i vonuar.

Sa i përket çështjes së dhe procesit të Berlinit dhe dallimin me Open Balkan. Është e papranueshme që Tirana dhe Prishtina tregojnë paaftësinë në dialog, si mund të gjejë dialog me Serbinë, Kosova kur nuk e bën me Tiranën.

Procesi i Berlinit ka 4 liri kryesore, që nëpërmjet një mbështetje financiare ta afrojë në standardet e BE. Është një mbështetje e hapur për Ballkanin”, tha ai.