BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Temperatura ekstreme të larta! I nxehti afrikan pushton Shqipërinë, Ministria e Shëndetësisë thirrje urgjente: Nëse ndiheni keq kërkoni ...

Temperatura ekstreme të larta! I nxehti afrikan pushton
x

Politike

Kreshnik Spahiu nuk përmbahet ndaj demokratëve: Injorantë të sëmurë, po mbroni gafën e Lulzim Bashës me...

Kreshnik Spahiu nuk përmbahet ndaj demokratëve: Injorantë të

Sot është një festë e rëndësishme për komunitetin musliman, të cilët pas një muaj sakrifice të agjerimit, falin Fiter Bajramin.

Urimet ishin të shumta në këtë ditë, por ajo që ra në sy ishte kreu i PD-së Lulzim Basha, i cili duket se e ka ngatërruar këtë festë me Sulltan Novruzin.

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka reaguar ashpër ndaj demokratëve të cilët po përpiqen ta mbrojnë gafën e Lulzim Bashës me argumentin që edhe Bektashinjtë janë Musliman.

POSTIMI I SPAHIUT

“Demokratët po mbrojnë gafën e Bashës që shkoi tek Baba Mondi duke ngatërruar Fiter Bajramin me Sulltan Nevruzin me argumentin që edhe Bektashinjtë janë Musliman.

Dy pyetje kam për këta injorant të sëmurë:

1- A mund të shkosh në kishë Ortodokse të urosh Pashkët Katolike sepse të krishtere janë të dyja kultet?

2- Në cilin vend të botës Bajrami falet në Teqe dhe jo në Xhami?”, shkruan Kreshnik Spahiu.