BREAKING NEWS

Ja se si nobelisti Montagnier po hedh në erë Big Farmën dhe po zbardh veprimet kriminale me covid 19

Ja se si nobelisti Montagnier  po hedh në erë Big Farmën dhe  po
x

Politike

Kreshnik Spahiu paralajmëroi sot rikthimin në politikë, vjen mesazhi i fortë i Altin Goxhajt: Ai bën sikur ne...

Kreshnik Spahiu paralajmëroi sot rikthimin në politikë, vjen

Aleanca Kuq e Zi ka zhvilluar sot një mbledhje dhe u ka bërë thirrje të hapur forcave demokratike te vendit, vetë 3 muaj para zgjdhjeve të 25 prillit.

Themeluesi i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu teksa ka shpërndarë këtë postim shkruan se e vetmja zgjidhje është formimi i një Poli të tretë si një bashkim i forcave progresiste kundër mafies tripartiake.

Por në listën e partive që Spahiu i ftonte, nuk ishte ajo e avokatit të njohur Altin Goxhaj. Ky i fundit thotë se nuk i intereson që s’e kanë ftuar duke i quajtur edhe këto parti të vogla si trafikante votash.

“Kreshniku bën sikur s’ekzistojmë. Emri i partisë tonë nuk ishte aty. Por kur pashë disa parti aty që kanë trafikuar vota, nuk kam çfarë diskutoj për këtë temë. Establishment është Rama, Basha, Monika, por edhe këto bishta janë establishment, edhe Kreshniku vetë. A s’ka qenë ai në KQZ-në që bëri vjedhjen më të madhe të zgjedhjeve?!”, tha Goxhaj në Fax News.

Më të lexuarat