BREAKING NEWS

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu që u shkarkua nga detyra jep lajmin fantastik: Së shpejti...

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu
x
BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Politike

Kreshnik Spahiu paralajmëron ‘tërmet’ në politikën shqiptare, zbulon se me çfarë do të përballet Rama pas shtatorit: Do të ketë zhvillime të forta

Kreshnik Spahiu paralajmëron ‘tërmet’ në

Analisti Kreshnik Spahiu tha se kryeministri Rama ka disa sfida në këtë mandat të tretë, që përkon dhe me mandatin e Presidentit amerikan Joe Biden dhe kryeministrin e Kosovës Abin Kurtin, me të cilin tha se marrëdhëniet duhen forcuar. Kjo treshe sipas Spahiut do prodhojë ngjarje të rëndësishme në rajon.

“Shqipëria është në një periudhë të paprecedentë, kemi një qeveri me mandat të tretë për herë të parë, që i bie për 12 vjet ka një 40 përqind të popullsisë shqiptare, që nuk kanë përfaqësues, tani sfida është Rama do jetë kryeministri i socialistëve apo i shqiptarëve. Tani Ramën e kanë votuar si e keqja më e vogël ,elektorati me një gur ka vrarë 4 zogj.

Rama do përballet me: duhet të ndërtojë një kabinet ndryshe, se ka disa sektorë që janë më problematikë në Shqipëri, si për trafiqet, të ngrejë që qeveri me burra të fuqishëm e njerëz profesionistë. Iku koha e qokave, nëse do jesh kryeministri i shqiptarëve.

E dyta mandati do ketë zhvillime të forta në rajon, në mandatin e Biden-Kurti-Rama do ketë zhvillime të forta në dy shtetet shqiptare, gjeopolitikë e re në rajon.
Rama 3 duhet të jetë një qeveri gjithëpërfshirëse kombëtare, pra atë që se ka bërë dot Albini në Kosovë.

Duhet të sheshohen dhe të rivendoset dialogu Shqipëri Kosovë, një Kosovë që s’ka dialogë me Tiranën, nuk dialogon dot me Brukselin dhe Beogradin.

Mandati i 3 sfidues dhe ekonominë, pra një pjesë kërkon zgjidhje , Rama i vetmi që s’është ndëshkuar nga pandemia, se qeveritë botërore po tronditën.

Rama i ka një borxh shqiptarëve vota e tretë besim i madh, opozita ka humbur shans historik me tërmetin dhe pandeminë”, tha Spahiu në Top Channel.

Më të lexuarat