BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Politike

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Në shtatë ditë janë hapur pesë dosje penale për politikanët e lartë, SHBA ka nisur hetimet për Metën, Berishën dhe...

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Në shtatë ditë

Juristi Kreshnik Spahiu në një lidhje direkte për “Top Story” zbuloi se për shtatë ditë në Shqipëri janë hapur pesë dosje penale për politikanët e lartë.

Kjo gjë erdhi pas deklaratës së Yuri Kim pak ditë më parë, duke bërë një paralajmërim të kronologjisë së ngjarjeve.

“E para në javë më parë ambasadorja amerikane bëri një paralajmërim të kronologjisë së ngjarjeve. Brenda shtatë ditësh nga deklarata e Juri Kim tha: Politikanëve të lartë në Shqipëri nuk po i zë gjumi natën kush do arrestohet i pari. Që nga ajo ditë janë hapur pesë dosje penale në Shqipëri. Dosja e parë ishte vendimi Gjykatës për verifikimin e pasurisë së Ilir Metës dhe thesarit. Dosja e dytë ishte përgjimi i audiopërgjimi i 21 janarit. Dosja e tretë vendi gjykatës së Uashingtonit për marrëdhëniet e Edi Ramës me ish-shefin e FBI-së. Dhe sot ishte dosja e Gërdecit, duke u thirrur djali i ish-kryeministrit. Të katër çështjet e kanë burimin në SHBA”, u shpreh ai.