BREAKING NEWS

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si është situata: Mbyllja e vendit do të...

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si
x

Politike

Kreshnik Spahiu publikon pamjet e rënda nga morgu i QSUT dhe paralajmëron: Dënohesh me gjobë ose me burgim gjer në pesë vjet nëse...

Kreshnik Spahiu publikon pamjet e rënda nga morgu i QSUT dhe

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka reaguar pas publikimit të pamjeve brenda morgut të QSUT, ku për shkak të mungesës së kapaciteteve, trupat e viktimave nga Covid-19 ishin vendosur në tavolina ose në tokë.

Teksa publikon pamjet e rënda ai shprehet se Kodi Penal të dënon me gjobë ose me burgim gjer në pesë vjet nëse dhunon varrezat, varret, apo nxjerr kufomat si dhe çdo veprim tjetër që ul respektin ndaj të vdekurve.

#Neni 118 i #Kodit #Penal.

“Dhunimi i varrezave, varreve, nxjerrja e kufomës, si dhe vjedhja e sendeve që mund të ndodhen në to, si dhe çdo veprim tjetër që ul respektin ndaj të vdekurve, dënohen me gjobë ose me #burgim gjer në pesë vjet”

Kreshnik Spahiu publikon pamjet e rënda nga morgu i QSUT dhe

Më të lexuarat