BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Politike

Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e bujshme: Ja pse Presidenti SHBA Biden refuzoi takimin me Albin Kurtin

Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e bujshme: Ja pse Presidenti SHBA Biden

Juristi Kreshnik Spahiu ishte i ftuar në një lidhje direkte për Euronews Albania ku tha se presidenti amerikan refuzoi ta takonte kryeministrin e Kosovës , Albin Kurtin. Ai tha gjithashtu se ambasadori amerikan e nxorri bllof kryeministrin Kurti duke thënë se do të jetë SHBA-ja ajo që do të garantojë sigurinë e kufijëve të Kosovës pas nënshkrimit të asociacionit dhe se komunat serbe nuk do të guxojnë të shkëputen, të krijojnë autonomi brenda sovranitetit të Kosovës.

“Ambasadori amerikan i shteteve të Bashkuara të Amerikës, zyrtarisht ka nxjerrë bllofin më të madh të kryeministrit Kurti. Ai tha se frika për të nënshkruar Asociacionin se ai mund të shndërrohet në të ardhmen në ndryshim kufijsh si autonomi apo si republikë Serpska brenda Kosovës nuk ekziston pasi këtë e garanton dhe nuk e njohin shtetet e Bashkuara të Amerikës, ne si SHBA jemi garant se komunat serbe nuk do të guxojnë të shkëputen, të krijojnë autonomi brenda sovranitetit të Kosovës.

Pra të gjithë propagandën e Albin Kurtit e nxorri bllof sot ambasadori i SHBA. Pra kjo do të thotë se nuk është Albin Kurti garant për kufijtë e Kosovës, por garant është SHBA, NATO dhe Bashkimi Europian”,-tha Spahiu.Më të lexuarat