BREAKING NEWS

Zgjedhjet në Itali - Exit Poll-et nxjerrin fituese Melonin, mediat e huaja: Fitorja e saj do të alarmojë pjesën më të madhe të Europës

Zgjedhjet në Itali - Exit Poll-et nxjerrin fituese Melonin, mediat e huaja:
x
BREAKING NEWS

Pandemia e Covid-19, vjen njoftimi i fundit nga Ministria e Shëndetësisë: Ja ç'po ndodh në Shqipëri

Pandemia e Covid-19, vjen njoftimi i fundit nga Ministria e
x
BREAKING NEWS

Britania po 'hap dyert'! Liz Truss gëzon pa masë edhe shqiptarët, zbulohet plani i ri i emigracionit

Britania po 'hap dyert'! Liz Truss gëzon pa masë edhe
x
BREAKING NEWS

Pas akuzave të Deizi Arapit, reagon deputeti i Partisë Demokratike

Pas akuzave të Deizi Arapit, reagon deputeti i Partisë Demokratike
x
BREAKING NEWS

Meta zbardh bisedën me Yuri Kim për Berishën ‘non grata’: Ja çfarë i thashë ambasadores

Meta zbardh bisedën me Yuri Kim për Berishën ‘non
x
BREAKING NEWS

Takimi me ambasadoren Kim, Meta zbardh detajet: Patëm një bisedë shumë të hapur për...

Takimi me ambasadoren Kim, Meta zbardh detajet: Patëm një bisedë
x
BREAKING NEWS

I dogjën makinën për herë të dytë/ Zbardhet dëshmia tronditëse e ‘gangsteres’ nga Bilishti, Deizi Arapi: Shteti të më mbrojë, do më gjejnë në ndonjë kanal, ja me kë kam pasur konflikte

I dogjën makinën për herë të dytë/ Zbardhet
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Plas sherri në Dhërmi, 46-vjeçari plagos me thikë të riun, dyshimet e para

EMRI/ Plas sherri në Dhërmi, 46-vjeçari plagos me thikë
x

Politike

Kreshnik Spahiu zbulon vendin perfekt për të emigruar: Qeveria ofron 15 mijë euro për ata që zhvendosen në ishull

Kreshnik Spahiu zbulon vendin perfekt për të emigruar: Qeveria ofron

Analisti Kreshnik Spahiu në një reagim në rrjetet sociale u sugjeron atyre që duan të emigrojnë, të shkojnë në Sardenja.

Postimi i plotë:

E FUNDIT: Për ju që keni interes të emigroni:

Sardenja u paguan njerëzve që zhvendosen në ishull deri në 15,000 euro. Qeveria dëshiron të trajtojë eksodin rural dhe të nxisë ekonominë, kryesisht agro-turizmin.

Ishulli italian i Mesdheut ka 2000 kilometra vijë bregdetare, disa nga plazhet më të bukura dhe më të paprekura në Evropë dhe mesatarisht 300 ditë me diell në vit. Tingëllon si vendi i përsosur për të emigruar. Komuna mbështet financiarisht 15.000 euro ata që duan të jetojnë atje!