Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kreu i grupit parlamentar të LSI tregon kush është armiku i shqiptarëve

Postuar: 25/09/2018 - 17:59

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar sot kryeministrin Edi Rama, ndërsa e ka cilësuar atë si armik të shqiptarëve.

Përmes një statusi në ‘Facebook’ Vasili theksoi se Shqipëria ka numrin më të lartë të azilkërkuesve. Po ashtu ai renditi disa shqetësime që sipas tij janë prezent në vendin tonë, ku përmendi edhe problemin që lidhet me shembjen e Teatrit Kombëtar.

Postimi i Vasilit:
Kryeministri i vetëm dhe armik i te gjithëve.

Shqiptaret kane numrin me te larte te azilkërkuesve ne Europe. Kjo është mënyra e kryeministrit te vetëm dhe armik te te gjithëve.

Fshati shqiptar ne skamje, me keq se te gjithe vendet e Ballkanit dhe e thote Banka Boterore. Kjo eshte fatkeqesia qe vjen prej kryeministrit te vetem dhe armik te te gjitheve.
Teatrin duan ta shkaterrojne,te rrenojne kulturen,te grabisin pronen, te vjedhin parate te gjithe shqiptareve. Ky eshte turpi me i madh i kryeministrit te vetem dhe armik te te gjitheve.
Shqiptaret kane vetem nje armik qe eshte i vetem dhe kunder te gjitheve.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/10/2018 - 18:40

A do të ketë një marrëveshje të dytë Rama-Basha pas asaj së 17 Majit 2017? Për këtë sh-kryeministrin Sali Berisha shprehet se ky skenar nuk do të ndodhë.

Postuar: 18/10/2018 - 18:35

I larguari nga Partia Demokratike, Astrit Patozi ka replikuar kryeministrin Rama pë paketën ant

Postuar: 18/10/2018 - 18:26

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar pas kalimit në Kuvend, të projektligjit për shndërrimi

Postuar: 18/10/2018 - 18:18

Pasditen e sotme në një aktivitet për mbylljen e sezonit turistik të mbajtur në Durrës, Ministri

Postuar: 18/10/2018 - 18:15

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi, ishte sot i pranishëm në aktivitetin e mbylljes së sezonit ver

Postuar: 18/10/2018 - 17:45

 Kuvendi është njoftuar zyrtarisht për katër vakancat e krijuara në Komisionin Qendor të Zgj

Postuar: 18/10/2018 - 17:40

Pasi kryeministri Edi Rama postoi pak më parë një video ku bënte check-up-in falas në poliklinikë