Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Krijohet partia e re “Bindja Demokratike”, reagon për herë të parë Rudina Hajdari dhe zbulon gjithçka

Postuar: 20/04/2019 - 21:40

Prej mëngjesit të sotëm mediat kanë raportuar se deputetja Rudina Hajdari ka vendosur të krijojë një parti të re me të cilën do të futet në zgjedhje.

Sipas raportimeve, Rudina Hajdari ka krijuar partinë 'Bindja Demokratike' dhe ka mbledhur rreth saj demokratët e pakënaqur dhe të larguar nga PD, të ashtuquajturit 'Garda e Vjetër'.

Mirëpo në një bisedë telefonike me portalin Opozita.com, deputetja Hajdari ka përgënjeshtruar zërat, duke u shprehur se nuk po krijon asnjë parti dhe se lajmi është i rremë.

“Opozita e Re i kalon përmasat e demokratëve të larguar apo ish-ministrave te qeverisë Berisha. Ne synojmë krijimin e një koalicioni më të gjerë me çdo faktor të djathtë, me qëllim largimin e kastë mafioze në politik dhe pushtet”, ka thënë ndër të tjera Rudina Hajdari.

Më tej, vajza e liderit të dhjetorit Azem Hajdari, ka thënë se lajmet janë të rreme dhe janë trilluar nga mediat qeveritare për të ulur vlerat e opozitës së re.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/09/2019 - 16:15

Gjykata e Krimeve të Rënda do të vendosë nesër nëse do të dënojë apo jo ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri pas pretencës në datë 10 shtator, ku prokuroria kërkoi dënimin e tij me 12 vite burg.

Postuar: 18/09/2019 - 16:06

Në lidhje me incidentin e ndodhur në Gjirokastër gjatë ceremonisë së 75-vjetorit të çlirimit të G

Postuar: 18/09/2019 - 16:06

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, mendon se zgjidhje për krizën politike që po kalon ven

Postuar: 18/09/2019 - 15:55

Publikohen për herë të parë 9 kushtet që Gjermania i ka vendosur Shqipërisë për të marrë 'OK&

Postuar: 18/09/2019 - 15:45

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i përgjigjur me kushte ftesës së kryeministrit Edi Ra

Postuar: 18/09/2019 - 15:31

“Informacioni bënte të qartë se persona të caktuar do të përpiqeshin që të shfrytëzonin m

Postuar: 18/09/2019 - 15:21

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha komentoi ftesën publike të kryeministrit Edi Rama për op