BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x
BREAKING NEWS

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi sherri mes autorit dhe 55-vjeçarit ku agravoi në përdorimin e armëve. Reagon Policia

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi
x
BREAKING NEWS

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po përgatit Vuçiç bashkë me Putin për Kroacinë, paralajmërohen trazira, ja si situata mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po
x
BREAKING NEWS

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e kuqe” mes SHBA-së dhe Rusisë mund të ndezin Kosovën, Putin kërkon gjakderdhje në Ballkan

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e
x
BREAKING NEWS

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me teorinë e frikshme, ja si zyrtari i lartë rus po e përgatit terrenin për të marrë vendin e Vladimir Putinit

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me
x

Politike

"Krim të thyesh embargon dhe të ndihmosh luftën e Milosheviçit"/ Ahmetaj akuza opozitës, deputeti i PD-së i kundërpërgjigjet me një deklaratë tronditëse: PS në pushtet erdhi me bekimin e ...

"Krim të thyesh embargon dhe të ndihmosh luftën e

Rezoluta e Srebrenicës është bërë sot objekt debati dhe akuzash mes maxhorancës dhe opozitës. Gjatë fjalës së tij zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj i doli në mbrojtje deklaratës së Ballës, ndërsa akuzoi opozitën se në kohën kur drejtonte Berisha, Shqipëria theu embargon dhe furnizoi me armë dhe karburant Serbinë.

“Po diskutojmë për një çështje me rëndës, por e dëgjoj se deputetët e opozitës kërkojnë shkas për të folur dhe gjejnë pretekst. Zoti Balla nuk shprehu asnjë fjalë fyese për askënd. Por iu referua një ngjarje, një të vërtetë që është në dokumentet e Kombeve të Bashkuara. Shqipëria në atë kohë u cilësua si vendi që ka thyer embargon, janë eksportuar nga Shqipëria 1.7 mln ton naftë. Vetëm në 94-në kanë qenë 4,2 mln lekë akcizë. Kuptojeni se ça i keni bërë makinës së luftës së Millosheviçit. Të thyesh embargon dhe të ndihmosh luftën nuk është krim? Nëse mungon ndonjë gjë rezolutës, hajde i shtojmë, por ju thatë që të ngrihemi mbi palët.”, tha Ahmetaj.

Ndërkohë, deputeti i PD-së, Luçiano Boçi tha se maxhoranca erdhi në pushtet në 2013-ën me bekimin e Boris Tadiç.

“Në zbatim të rregullores zoti Balla s’duhet të fliste fare, pasi duhet të ishte i regjistruar. Meqë ju vazhdoni të spekuloni siç bëri parafolësi, me kontrabandën me naftën, po ju përgjigjem me një kundër fakt. Kjo maxhorancë edhi në pushtet me bekimin e Boris Tadiç, i biri i një doktoranti i të vërtetë.”, tha Boçi.

Më të lexuarat