Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Krimi elektoral’/ Tjetër mashtrim i rëndë, Berisha del blof edhe me këtë video, ja kush janë “banda e Avdylajve” krah Dakos (Zbardhen të gjithë emrat )

Video: 

Postuar: 12/06/2019 - 11:17

Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi një video kushihej kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako në një drekë me shumë persona të tjerë.

Sipas ish-kryeministrit në këtë drekë po festohej ‘krimi elektoral’ pas rizgjedhjes së Dakos si kryetar bashkie në Durrës, pas zgjedhjeve të 2017-s.

Por kush janë vërtet këta persona që ndodhen në tavolinë me Dakon?

Dosja.al ka zbardhur të gjitha emrat e personave që po konsumojnë drekën e cilësuar si festa e ‘krimit elektoral’ nga Berisha dhe rezulton se asnjë prej tyre nuk është me mbiemër Avdyli.

Ata janë të gjithë eksponentë të Partisë Socialiste, zyrtarë në qytetin e Durrësit dhe njëri prej tyre është qytetar i thjeshtë.

Përkatësisht kryebashkiaku Vangjush Dako është ulur mes Ard Çelës drejtori i përgjithshëm i OSHEE-së, dhe Plator Mehmetit drejtor i OSHEE-së në Durrës.

Pas Mehmetit lista e personave vijon si më poshtë:

Jurgis Çyrbja deputet i PS-së

Luan Zaza, kryetar i PS-së

Shpetim Hidri, drejtor i komunales së Bashkisë Durrës

Indrit Kadrimi dhe Ilir Kadrimi, të dy biznesmenë, Sinan Trimi, punonjës administrate. Mes tyre është edhe një qytetar me emrin Flamur Gashi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/06/2019 - 18:21

Kandidati për Bashkinë e Këlcyrës Hazbi Kasaj, ka komentuar vendimin e presidentit Ilir Meta, i cili ka dekretuar anulimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit.

Postuar: 16/06/2019 - 18:12

Ish-deputeti i PD-së, Xhemal Gjunkshi denoncoi ngjarjen e ndodhur sot në mesditë në Bulqizë, ku u

Postuar: 16/06/2019 - 17:59

Prej më shumë se dy vitesh Shqipëria po reformon tërësisht sistemin e drejtësisë me asistencën e

Postuar: 16/06/2019 - 17:41

Militantët e PD-së dhe LSI janë mbledhur për t'i bllokuar rrugën kryeministrit Rama që po kth

Postuar: 16/06/2019 - 17:22

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur nga Pusteci, ish-ministrit të Jashtëm, Neritan Cekës.

Postuar: 16/06/2019 - 17:00

Voltana Ademi ka reaguar për situatën e krijuar me kontratat, ku tha se ka ndikuar politika në ve

Postuar: 16/06/2019 - 16:50

Kryeministri Edi Rama ka bërë një paralelizëm mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen