Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Krisje brenda PD-LSI? Ish-deputeti zbulon prapaskenat

Postuar: 26/03/2019 - 23:21

Ish deputeti socialist Alfred Peza tha se  oferta e kryeministrit Rama është gati që prej propozimit të saj gjatë punimeve të Kongresit. Ai tha se brenda PD-së dhe LSI-së, ka një krisje për mënyrën sesi të zgjidhet situata.
 
“PS nuk mund ta marrë me zor PD-në dhe ta fusë në zgjedhje. OSBE-ja ka kërkuar që palët të ulen në tryezë, ndaj ne jemi gati për dialog”, tha më tej Peza, i cili theksoi se edhe brenda PD-së dhe LSI-së, ka një krisje për mënyrën sesi të zgjidhet situata.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 18:33

Nga Tropoja ku kërkoi votën për kandidatin e Partisë Socialiste, kryeministri Rama i ftoi të gjithë të marrin pjesë në votime, pasi nuk do të ndodhë asgjë, përveç disa fenomeneve sporadike, siç i quajti ai.

Postuar: 25/06/2019 - 18:19

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Aeroportin e Kukësit, me helikopter, ku pritet të zhvillo

Postuar: 25/06/2019 - 17:56

Nën thirrjet “Rama ik, Rama hajdut” mbështetësit e opozitës në qytetin e Kukësit ka

Postuar: 25/06/2019 - 17:49

Kryeministri Edi Rama është ndalur në Tropojë, në vazhdim të fushatës së tij elektorale.

Postuar: 25/06/2019 - 17:44

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me një qytetar që i ndërpreu fjalën që mbajti gjatë mitingut n

Postuar: 25/06/2019 - 17:35

Sot dita politike nisi me një konferencë shtypi të Presidentit të Republikës ku përsëriti qëndrim

Postuar: 25/06/2019 - 17:31

Kryeministri Edi Rama e krahasoi Presidentin Ilir Meta me Haxhi Qamilin.