Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Kriza do zgjidhet", aleati i jep paralajmërimin e fortë Bashës

Postuar: 11/07/2019 - 21:40

Aleati i Bashës dhe njëherësh kreu i PAA, Agron Duka shprehet se një ditë kriza politike do të zgjidhet, ama sipas tij kjo ditë duket larg.

“Kriza do të zgjIdhet një ditë por nuk besoj se është e afërt. Ama populli shqiptar e paguan këtë krizë. Politikanët shqiptarë duhet të mendojnë për një zgjeidhje të krizës sepse ata do të japin llogari', tha Duka, ndërsa për mundësinë e një takimi tjetër Rama-Basha, ai shtoi 'Besoj se Basha takim tetë a tetë paragjykohet nga të gjithë dhe mendoj që nuk bëhet. Pastaj vendos Basha nëse bëhet apo jo, ama unë nga ana ime do thëm është e gabuar.'

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 20:34

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë shtypi në këto momente për çështjen e dekreteve të Gjykatës Kushtetutës.

Postuar: 13/11/2019 - 20:33

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për shtyp për të folur dhe sqaruar dekretin per em

Postuar: 13/11/2019 - 20:15

Ish-kreu i Aleancës Kuqezi Kreshnik Spahiu me anë të një postimi në Facebook ka reaguar lidhur me

Postuar: 13/11/2019 - 20:12

Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtet

Postuar: 13/11/2019 - 20:03

Pas Ermonela Felajt dhe ministres Spiropali, edhe deputet i PS, Musa Ulqini ka folur për emërimin

Postuar: 13/11/2019 - 19:52

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi tha se atatqë ushtruan dhunë në Astir do të dalin para drejtësis

Postuar: 13/11/2019 - 19:48

Në takimit me sipërmarrësit në Fier, kryedemokrati Lulzim Basha shpalosi edhe programin e Partisë