Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Kriza politike do të shuhet dhe kurbani do të jetë LSI-ja", Kreshnik Spahiu tregon kush është 'treni i fundit' i opozitës

Postuar: 18/03/2019 - 20:47

Ish-aleati i së djathtës në zgjedhjet e vitit 2017, Kreshnik Spahiu ka folur sërish për krizën politike në vend pas largimit të opozitës nga Kuvendi. Ai gjithashtu ka dhënë edhe një përcaktim se kur mund të shuhet kjo krizë politike mes partive kryesore.

Ish-kreu i AK-së thotë se kriza politike do të shuhet dhe se në fund kurbani do të jetë LSI-ja.

"Mendoj që në fund Berisha dhe Rama do rikthehen te pazari 2008 dhe 2017 që shpesh i reciton poeti Arben Duka. Por këtë radhë të dyja do nxjerrin nga politika LSI-në por do bindin Metën që të kënaqet me kolltukun imunitar të Presidentit. Ngërçi do jetë më i gjatë se 90 ditët e çadrës. Kam një dyshim që do zgjas 90 muaj. Çadra ka zënë brenda Sali Berishën i cili po harxhon plumbat e fundit sepse është 76 vjeç. I ka bërë llogarit mirë. Ky është treni i fundit për atë sepse nëse e humb, i bie që treni i radhës të kalojë kur të jetë 82 vjeç."- tha Spahiu në një intervistë për Shqiptarja.com.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 10:11

Ditën e sotme në orën 18:00 kryeministri Rama do të marrë pjesë në takimin përmbyllës të fushatës në Kukës.

Postuar: 25/06/2019 - 10:08

Pas deklaratës së presidentit Ilir Meta, i cili tha se zgjedhjet e 30 qershorit janë thjesht imag

Postuar: 25/06/2019 - 09:52

Aktorët e Portokallisë janë mbledhur bashkë në një natë plot gëzim e hare, ku shfaqen duke kërcye

Postuar: 25/06/2019 - 09:51

Ndërkohë që vendi nodhet në një situatë të tensionuar politike, ndërkombëtarët janë vënë në lëviz

Postuar: 25/06/2019 - 09:42

Kolegji Zgjedhor vendosi që partia e Idajet Beqirit të marrë pjesë me dhunë në votimet e thirrura

Postuar: 25/06/2019 - 09:35

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe ka reaguar pas deklaratave te fundit te selisë blu për 30 qersho

Postuar: 25/06/2019 - 09:31

Kreu i shtetit, Ilir Meta pas konferencës së lajmëruar në orën 8 të mëngjesit, pasi ka dhënë mesa