Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kruja në protestë kundër kandidatit të PD: Nuk përfaqëson Krujën, nëse nuk ndryshohet do bojkotojmë votimet

Kruja në protestë kundër kandidatit të PD: Nuk përfaqëson Krujën, nëse nuk ndryshohet do bojkotojmë votimet

Postuar: 17/04/2015 - 15:10

Anëtarët e Partisë Demokratike, së bashku me një sërë simpatizantësh, kanë dalë sërish në protestë kundër kandidatit të  përzgjedhur nga e djathta për Bashkinë e Krujës, Hamdi Pasha.
 
Protestuesit janë mbledhur në qendër të qytetit, duke u shprehur se nuk e pranojnë kandidaturën e përzgjedhur nga PD. Sipas tyre, Hamdi Pasha nuk përfaqëson Krujën. 
 
"Nëse nuk ndryshohet, do të bojkotojmë votimet", janë shprehur protestuesit e shumtë. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 14:40

Ambsasdori i BE, Luigi Soreca ka takuar sot kryetarin e Këshillit të Emërimit të Drejtësisë Ardian Dvorani.

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

“A do ketë marrëveshje opozitë-qeveri në minutën e fundit?”, kjo ka qenë pyetja që mi

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

Pas vendimit që mori Kolegji Zgjedhor ditën e sotme për zhvillimin e zgjedhjeve lokale në vend, k

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Përfaqësuesi ligjor i PD-së në KQZ, Ivi Kaso ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin, duke rrëzuar dekretin e Presi

Postuar: 24/06/2019 - 14:08

Ndërkohë Sali Berisha akoma nuk e ka thënë edne fjalën e tij në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:04

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për lënien në fuqi të 30 qershorit si datën e zhvillimit të zgj