BREAKING NEWS

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik: Krenarë, por kujdes se shikoni ç’po ndodhet në... (Foto)

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik:
x

Politike

“Krushqia ngjan pa bëhet”/ Pas PD regjistrohet edhe një koalicion tjetër për zgjdhjet e 25 prillit, Romeo Kara del me reagimin e papritur: Moj kasolle ku na mblodhe...!

“Krushqia ngjan pa bëhet”/ Pas PD regjistrohet edhe një

Ditën e djeshme ishte afati i fundit për regjistrimin e koalicioneve për zgjedhjet e 25 prillit.

Pas koalicionit të PD me aleatët, një tjetër koalicion ka bërë kërkesë për t’u regjistruar në KQZ.

Bëhet fjalë për 4 subjekte politike, të cilat janë: Partia Konservatore Albania me kryetar Kujtim Gjuzin, Partia Ora e Shqipërisë me kryetar Zef Shtjefnin, Partia Bashkimi Popullor i Pensionistëve Shqiptarë me kryetar Selami Jenisheri dhe Partia Emigracioni Shqiptar, me kryetar Kostaq Papa.

Koalicioni do të quhet “Aleanca Ora Kombëtare – Emigracioni – Bashkimi Popullor dhe Konservatorët”.

Pas krijimit të këtij koalicioni ka ardhur reagimi i fortë i juristit Romeo Kara.

“Krushqia ngjan pa behet. Moj kasolle ku na mblodhe...”, shkruan me ironi Kara.

“Krushqia ngjan pa bëhet”/ Pas PD regjistrohet edhe një

Më të lexuarat