Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kryebashiakja Voltana Ademi padit biznesmenin, kjo është arsyeja

Postuar: 15/04/2019 - 13:52

Kryetarja e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi padit për shpifje administratorin e linjës private të transportit urban Shkodër Afrim Dervishi.

Ky i fundit e ka akuzuar në portalin e bashkëqeverisjes kryetaren për mosmemaxhim të duhur dhe mos mbështetje për të eleminuar informalitetin nga furgonët por dhe mungesën e rimbursimit për kategoritë në nevojë.
 
Por ajo që ka bërë që Dervishi të përfundojë në dyert e gjykatës për shpifje është akuza që i ka bërë kryebashkiakes për rryshfet dhe korrupsion.
 
Ky i fundit nuk ka pranuar të ketë bërë një akuzë të tillë direkte ndërsa tha se Voltana Ademi nuk ka denjuar ta priste në takim që prej 5 vitesh. Duhet theksuar se kryebashkiakja Ademi është zgjedhur kryebashkiake në këtë qytet në 2015-n.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 23:32

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha në një deklaratë telefonike për emisionin “Tempora” se 30 qershori do të jete varreza politike e Edi Ramës.

Postuar: 25/06/2019 - 23:15

Moderatorja Sonila Meço është ‘përplasur’ me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha

Postuar: 25/06/2019 - 23:02

Ditën e sotme në emisionin “Dritare me Rudinën” ka pasur një debat të ashpër mes Left

Postuar: 25/06/2019 - 22:55

Erisa Xhixho, nënkryetare e LSI-së në studion "5 pyetje nga Babaramo" deklaroi se opozi

Postuar: 25/06/2019 - 22:49

Ish-ministrja e Mbrojtjes ka dhënë një intervistë ndryshe mbrëmjen e sotme.

Postuar: 25/06/2019 - 22:40

Sekretari për Mediat në Partinë Socialiste, Alfred Peza, duke komentuar nismën e shumë intelektua

Postuar: 25/06/2019 - 22:39

Deputeti Lefter Maliqi është përplasur me kryetarin e Partisë së Unitetit Kombëtar.