BREAKING NEWS

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e paralajmërime Bashës të refuzojë ofertën e Ramës

Berisha e Meta në unison kundër bashkëqeverisjes PS-PD, mesazhe e
x

Politike

Kryemadhi e vendosi të 7-in në listë, Lefter Maliqi del me paralajmërimin e fortë

Kryemadhi e vendosi të 7-in në listë, Lefter Maliqi del me

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka publikuar listat e kandidatëve të kësaj partie në qarqet e vendit.

Mësohet se deputeti Lefter Maliqi është konfirmuar zyrtarisht i 7 në listën e LSI-së për qarkun e Beratit.

Gjatë një prononcimi për mediat, Maliqi tha se qëllimi i tij është ti tregojë Rilindjes se do të dalë më i votuari në Berat. Po asht Maliqi tha se nëse humb, do të vazhdoj sfidat dhe se synon që të jetë drejtues i pushtetit vendor në Berat.

“Qëllimi im është që t'u tregoj Rilindjes që jam më i votuari në qarkun e Beratit, unë do të dal deputet me vota të drejtpërdrejta në qarkun e Beratit. Nëse nuk do të dal do të vazhdoj sfidat e mia, në të gjithë detyra e reja, dhe nuk e kam fshehur se kam synim që të jem drejtues i pushtetit vendor atje. Do të jem për një karrierë të gjatë në opozitën e bashkuar”, tha Maliqi.

Më të lexuarat