BREAKING NEWS

Edhe Shqipëria e përfshirë, BE zbulon skemën profesioniste të mashtrimit gjigant, zbardhen me shpejtësi detajet e bujshme

Edhe Shqipëria e përfshirë, BE zbulon skemën profesioniste
x
BREAKING NEWS

KQZ del me njoftimin e rëndësishëm/ Kush janë dy emrat e njohur që bënë shumë zhurmë që pritet të marrin mandatin e deputetit në seancën e radhës (NJOFTMI I PLOTË)

KQZ del me njoftimin e rëndësishëm/ Kush janë dy emrat e
x
BREAKING NEWS

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/ Spartak Ngjela komenton deklaratat e Yuri Kim dhe Arben Krajës: Berisha është hetuar para se të shpallej non grata, ndërsa Meta po hetohet për...

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/
x
BREAKING NEWS

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë, zbardhen 7 kandidatët e grupit të Alibeajt për zgjedhjet lokale. Kush janë emrat e njohur

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë,
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim Bashës në krye të PD, tek përjashtimi i Berishës dhe Metës nga Parlamenti, ja prapaskenat

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim
x
BREAKING NEWS

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e lartë të korruptuar “në rrethin e ferrit” nga kushtet evropiane, si do të plotësohen me materiale shtesë nga amerikanët dosjet “përvëluese” në SPAK

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe çfarë i ka shkruar në një raport Uashingtonit në shtator 1944 për shqiptarët

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Shqipëria do pushtohet nga dimri i acartë, ja çfarë ka rezervuar moti për ditët e para të Dhjetorit (TABELAT)

Shqipëria do pushtohet nga dimri i acartë, ja çfarë ka
x

Politike

Kryemadhi flet për djegien e mandateve: Rama përfitoi nga ligësia e Bashës dhe idiotësia ime

Kryemadhi flet për djegien e mandateve: Rama përfitoi nga ligësia

Deputetja e Partisë së Lirisë Monika Kryemadhi, ka deklaruar se i beson deklaratës së Ilir Metës se nuk do të bashkëpunojë me Edi Ramën.

E ftuar në emisionin “Kjo Javë”, Kryemadhi preku edhe bojkotin e zgjedhjeve dhe djegien e mandateve, ku tha se kryeministri Edi Rama përfitoi dhe mori në dorë të gjithë mekanizmat për ta vënë Kosovën në situatë të vështirë.

Kryemadhi: E besoj këtë deklaratë është politikan që për çështje kombëtare shpesh i është quajtur pikë e dobët. Thonë pse u bë me PD në 209 nëse nuk do të bëhej do rrinim ambasadave për viza dhe do i hipnim gomoneve si sot.

Në 2013 ishin 3 ligje që hapën rrugën për marrjen e statusit kandidat.
Ramës nuk i intereson hapja e negociatave. meta nuk bashkëpunon më me Ramë, mund të mos jetë çun modern të veshi çitjane si Rama por është patriot. Një nga arsyet për nervozizmin me ne si opozitë ishte bojkoti i zgjedhjeve dhe djegia e mandateve jo për pushtetin e opozitës por për dhënien ne mekanizmave Ramës që të vendoste në pozita të vështira Kosovën, ndryshimi i kufijve Open Ballkan dhe vendosjen e shtetit shqiptar në kompani serbe për Rusinë. Serbia do të mbetet dashnore e Rusisë, e cila kurrë nuk do ta pranojë pavarësinë e Kosovës. Rama përfitoi nga idjotësia ime dhe ligësia e Bashës që i dhamë armët të kryeqëzonte Kosovën. Sot kemi një dominancë të Rusisë në rajon dhe Shqipëri. Rasti i reporterëve në Gramsh tregon sa këmbëkryq janë ulur jo vetëm rusët.

Nisida Tufa: Ç’mund të thoni për takimin e kreut të Partisë së Lirisë me ambasadoren Yuri Kim?

Kryemadhi: Unë nuk kam qenë në takim. Në dijeninë time ka qenë një takim mbi dy orë. Di të them që në takime të tilla me të huajt, Ilir Meta është shumë interesant, më i vërtetë se në media, më realist dhe më në këmbë në tonë dhe prodhon stabilitet në rajon dhe të gjithë partnerët e kanë parë Metë si njeriun e gjetjes së balancave. Ambasadorja Kim e ka bërë të qartë pozicionin e saj dhe ne nuk duhet të shkojmë pas politikës së Edi Ramës. Ne kemi një objektiv integrimin në BE, SHBA e ka bërë të qartë se e sponsorizon fort integrimin e vendit. Marrëdhëniet e opozitës me partnerë strategjikë, nuk janë individuale, janë midis institucione dhe duam apo jo janë për të vlerësuar.

Më të lexuarat