BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x

Politike

Kryemadhi harron fëmijët e vet që iu paguan mijëra euro në vit për shkollim në Londër dhe ironizon ata të politikanëve të Rilindjes: E kanë për turp të ...!

Kryemadhi harron fëmijët e vet që iu paguan mijëra euro

Ditën e sotme, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për integrim, Monika Kryemadhi ka dalë në një bashkëbisedim me votues, ku i ka bërë thirrje të rinjve që të bëhen pjesë e vendimmarrjes politike e të marrin në dorë fatet e tyre që ta bëjnë Shqipërinë shtëpinë e tyre e të ndërtojnë të ardhmen.

"Mungesa e arsimit cilësor, prespektivës së punës nesër, një page të mirëpaguar, e shumë gjërave të tjera që sot ka nevojë një i ri, jo vetëm shkollën e mesme, universitetin, që në shumicën e rasteve është konflikt interesi drejtpërdrejt me vetë ju e familjet tuaja se ju abuzoheni me mënyrën që ndjek ministria e Arsimit. Ajo që na ofrohet sot nga qeverisja nuk është Shqipëria shtëpia juaj, shtëpia e shqiptarëve. Me mënyrën si qeveriset sot Shqipëria cdo ditë e më shumë shkretohet, varfërohet nga ana intelektuale e profesionale, por nga rinia shqiptare”.

Kryemadhi ironizoi edhe fëmijët e “politikanëve të Rilindjes”, ku tha se për ta puna është turp.

“Këta çunat modernë të Rilindjes po të punojnë e kanë për turp ndërsa ne të LSI nuk e kemi për turp të ndihmojmë prindërit tanë, puna është nder për ne e kurrë mos u kompleksoni nga njerëzit “modernë” rrijnë e vegjetojnë mbi kurrizin e të rinjve të rejave si puna juaj”, tha kryetarja e LSI.

Por kjo që deklaroi Kryemadhi është një paradoks i madh me realitetin, pasi për hir të së vërtetës fëmijët e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit studiojnë jashtë vendit, në Londër, në shkollat më të shtrenjta, ku një vit mësimor kushton 160 mijë euro për të dy.