Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kryemadhi nuk ndalet ndaj thirrjeve për protesta: Askush nuk mund të na përdhosi, fundi i tij ka qenë i frikshëm

Postuar: 12/01/2019 - 13:05

Nga Konventa e Lëvizjes Socialiste për Integrim, kryetarja Monika Kryemadhi bëri thirrje për protesta. “Ne duam të jemi për ato vajza që janë bërë lodra për krimin,  që të jenë me integritet dhe besim. Duhet të luftojmë për djemtë tanë që duan të ndërtojnë të ardhmen e tyre. Ne duhet të luftojmë për ato burra dhe djem që krimi ka zaptuar trupat e të cilëve nuk gjenden.

Ne e duam Shqipërinë, ashtu siç duam familjen. Ne jemi sot për të gjithë Shqipërisë. ne jemi një popull që ka një zemër të madhe dhe luftëtare. Ne jemi popull që dimë të luftojmë, jemi një popull që kemi mbijetuar përabllë mijëra pushtimeve. Jemi një popull që askush nuk mund të na përdhosi. Fundi i tij ka qenë i frikshëm dhe i dhimbshëm. Ne kemi një mision i cili është i qartë të kthejmë shqiptarët në Shqipëri, të ndërtojmë shqipërinë europine”, tha Kryemadhi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/01/2019 - 18:32

Banorët e “Unazës së Re” kanë dalë sërish sot në protestë nga ku kërkojnë  që të dëmshpërblehen 100% në vlerën e tregut për pronat e tyre.

Postuar: 16/01/2019 - 18:30

Seanca e jashtëzakonshme plenare për të votuar dekretet e presidentit Ilir Meta mbi ndryshimet

Postuar: 16/01/2019 - 18:23

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është duke zhvilluar mbledhje me aleatët e PD-së.

Postuar: 16/01/2019 - 17:50

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla nga jashtë ambienteve të Kuvendit komentoi

Postuar: 16/01/2019 - 17:44

Pasi opozita kërkoi që seanca e sotme e jashtëzakonshme të shoqërohej me debat, kërkesë që nuk

Postuar: 16/01/2019 - 17:43

Seanca plenare për shqyrtimin e dekreteve të Presidentit për shkarkimin dhe emërimin e ministrave

Postuar: 16/01/2019 - 17:33

Seanca plenare për shqyrtimin e dekreteve të Presidentit për shkarkimin dhe emërimin e ministrave