Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kryemadhi replika me Ramën në seancë plenare: Njeriu që urren librin... Kryeministri ja kthen me një listë të gjatë

Postuar: 13/10/2017 - 12:19

Vijon situata e tensionuar dhe replikat mes krerëve të partive në Kuvendin e Shqipërisë. Së fundmi, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar sot ne Parlament ndaj kryeministrit Edi Rama te cilin e ka akuzuar per lidhje me krimin.

“Po e nis si motra, meqë motra e madhe ja ku është dhe ka 13 motra të tjera, dhe këtë e them si në raportin politik dhe në raportin personal. Krimi e ka kapur dhe nuk e lëshon në asnjë sekondë. Ky njeri është peng, dhe do të mbajë peng ju dhe të gjithë shqiptarët kudo që janë. Pse ka frikë ky zotëria nga fotot? Po të jetë burrë thotë: po unë jam aty, nuk e dija që ishte në kërkim, kam dalë në fotografi, kërkoj falje. Po e ka ditur shumë mirë. Në fakt me erdhi keq, kur e pashë duke qarë që nxorri lotët, po ky është një aktor i madh.

Rama përgjigje Kryemadhit: Asnjë replikë vetëm një ilustrim shumë modest i arsyeve të dhimbjes që prodhon këtë lloj politike: Ndërmarrja sthetëore e transmetimit të energjisë elektrike, specialisti i zyrës së pagave, s’ka përfunduar shkollën e lartë, në vazhdim.

Zyra e projektit të impianteve, drejtori politik agrare, specialsiti në sektorin e telekomunikacionit, me masë sigurie arrest me burg, është vazhduar të paguhet deri në fund të muajit shtator, specialist i sigurimit të telekomunikacionit, zootenknik, manovrator histori-gjeografi. SPecialisti i sigurimit teknik, arkitekturë, remontier, gjuhë letërsi, elektriciste kryeore, psikologji. Elektricist kryesor, merecologji, drejtuese e njësisë operative, shkenca politike, remontier në njësinë operative, histori-gjeografi, remontier, fiskulture, mbaroi koha, është e thjeshtë këta remontierë janë thjrsht të punësuar të partisë për të marrë vota dhe tani lufta me krimin është në rendin e ditës.

Kryemadhi: Kush flet për arsim më i paarsimuari, njeriu që urren librin, shkrimin dhe këndimin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 8

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2017 - 22:37

Me rastin e 27-vjetori të themelimit të Partisë Demokratike, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi thotë se PD lindi si një nevoje për ndryshim, ndërsa ka luajtur një rol të spikatur në mazhorance dhe në opozitë.

Postuar: 11/12/2017 - 22:31

Pavarësisht se buxheti i vitit të ardhshëm është miratuar nga Parlamenti, Partia Demokratike nuk ka hequr dorë nga kërkesa që në arsimin parauniversitar librat të jepen falas.

Postuar: 11/12/2017 - 22:16

Deputeti i LSI-së, Luan Rama duke marrë shkas nga disa efektivë policie të cilët janë shpallur në kërkim pasi janë përfshirë në veprimtari kriminale ka reaguar me anë të një sta

Postuar: 11/12/2017 - 21:49

Deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj i ftuar në emisionin “Studio e Hapur” të gazetares Eni Vasili në Neës24 tha se mazhoranca kërkon të zgjedhë kryeprokurorin pa vetin

Postuar: 11/12/2017 - 21:15

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edmond Spaho, i ftuar në emisionin “5 Pyetjet nga Babaramo” në Report Tv ka komentuar si pazar, ftesën e Ramës për konsensus për

Postuar: 11/12/2017 - 20:14

Shpallet kandidimi për anëtarë të Bordit Mbikëqyrës të Agjencisë për Mbështetjen e Shoqërisë Civile.