Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kryemadhi shkon deri në ekstrem: Të sakrifikojmë dhe jetën për .....

Postuar: 12/01/2019 - 13:12

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, gjatë fjalimit në Kosventën e kësaj partie, u shpreh se sot vendi po kalon momente të vështira, ndaj duhet të harrojmë idealin politik. Ajo u shpreh se nëse është e nevojshme, sot të gjithë duhet të sakrifikojmë dhe jetën për të ardhmen e fëmijëve.

“Sot vendi ka një nga momentet e tij më të vështira, prandaj ne duhet të harrojmë idealin politik, sot e vetmja ideologji që duhet të qarkullojë, jo vetëm në LSI, por në gjithë klasën politike është vetëm një Shqipëria është shtëpia jone, atdheu, familja që duhet të kujdesemi si kujdesemi për shtëpinë tonë. Them sot një përkrahje të madhe për studentët që na dhanë dinjitet, shpresë, por mbi të gjitha na dhanë besim që të bashkuar do të fitojmë, jo politikisht, por për të fituar patriotikisht se sot është në diskutim cështja e vendit. Duhet të sakrifikojmë cdo gjë, edhe jetën, se cdo prind e jep jetën për të ardhmen e sigurtë të fëmijëve të tij. Ju e dini shumë mirë se Shqipërisë iu premtuan 300 mijë vende pune, nuk pamë, por pamë mbi 400 mijë shqiptarë të larguar, por mijëra biznese të mbyllura dhe falimentuara, lot nënash që qanin se nuk kishin mundësi të ushqenin fëmijët”- tha Kryemadhi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/03/2019 - 12:29

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruҫi ka marrë pjesë në Konferencën e Nismës Adriatiko-Joniane në Budva të Malit të Zi.  Ai tha se shtetet si Italia, Greqia, Sllovenia dhe Kroacia janë avokatë të rrugës së Shqipërisë p

Postuar: 20/03/2019 - 12:27

Preç Zogaj ka marr vendimin për të mos pranuar mandatin e deputetit në listat e PD-së në Lezhë.

Postuar: 20/03/2019 - 12:20

Pas helmimit të 11 nxënësve të klasës së gjashtë në shkollën “Shefqet Tançi” në Bulqi

Postuar: 20/03/2019 - 12:04

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka deklaruar se është gati të lërë mandatin e tij si President

Postuar: 20/03/2019 - 12:03

Fjoralba Caka është zëvendësministrja e re e Drejtësisë.

Postuar: 20/03/2019 - 11:34

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka deklaruar se është gati të lërë mandatin e tij si President

Postuar: 20/03/2019 - 11:19

Mëngjesin e sotëm qarkulloi lajmi se ministri i Jashtëm i deleguar, Gent Cakaj ka shkarkuar nga d