BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e Elbasanit

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga kati i katërt, zbardhen detajet e para

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga
x
BREAKING NEWS

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja çfarë po ndodh në selinë blu

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja
x
BREAKING NEWS

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon Partinë Socialiste: Nuk më lejojnë të...

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x

Politike

"Kryeministri bën jetën e një sheiku me 137 fluturime me charter...", Berisha del me akuzat e rënda: Edi Rama është i biri i një xhelati të diktaturës komuniste

"Kryeministri bën jetën e një sheiku me 137 fluturime me

Ish-kryeministri Sali Berisha po zhvillon një takim virtual me shqiptarët në Londër ku u ndal te çështja e Portit të Durrësit të cilin e konsideroi si një aferë që shkon në 5 miliardë euro dhe akuzoi kryeministrin Edi Rama se po jep tokën publike për të ndërtuar një gradaçelë.

Berisha tha se kryeministri bën jetën e një sheiku me fluturime charter që shkojnë deri në 22 milionë euro, ndërsa u ndal dhe te skandali “McGonigal” për të cilin tha se Rama e “kontraktoi për të vrarë opozitën”.

“Porti i Durrësit është një aferë që shkon 5 miliardë euro jashtë çdo procedure dhe ligji i ka lënë atij truall për të ndërtuar gradaçelën e tij ne një tokë publike që është pronë e Durrësit dhe Shqipërisë, raste janë të pafundme vetë bën jetën e një sheiku me 137 fluturime me charter dhe dhomë gjumi luksoze shpenzoi mbi 22 mln euro sillet si një despot i vërtetë që nuk njeh ligj dhe asnjë norme. Edi Rama ju e dini është i biri i një xhelati të diktaturës komuniste. Edi Rama sot mban të njëjtin qëndrim ndaj pluralizmit politik, opozita shqiptare ka kaluar në këto dy vitet e fundit një histori të pashembullt ju keni lexuar se qeveria kanë bërë grushte shteti por nuk kisha dëgjuar kurrë që të bëhen grushte për të përmbysur një opozitë që ishte opozita më pro perëndimore e Shqipërisë dhe rajonit, ishte opozita që përmbysi sistemin komunist, kundër kësaj opozite Edi Rama kontraktoi si vrasës me pagesë një tradhtar të kombi amerikan që i paguar nga Edi Rama mori misionin e shëmtuar për rrënimin e opozitës shqiptare”, tha Berisha.

 

Më të lexuarat