BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me monedhat e tjera? Ja me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro ditën e sotme

Çfarë po ndodh me monedhat e tjera? Ja me sa blihen dhe shiten
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Në shtatë ditë janë hapur pesë dosje penale për politikanët e lartë, SHBA ka nisur hetimet për Metën, Berishën dhe...

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Në shtatë ditë
x
BREAKING NEWS

Nga përmendja e emrit të Edi Ramës 6 herë në dosje, te mesazhet dhe takimet me ish-agjentin e FBI, mediat amerikane tregojnë si funksiononte skema dhe publikojnë informacionin që mund të tronditë kryeministrin shqiptar

Nga përmendja e emrit të Edi Ramës 6 herë në dosje, te
x
BREAKING NEWS

27 Janar 2023

27 Janar 2023
x
BREAKING NEWS

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj deputetes së PS-së: Na sillni fakte dhe jo komente

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj
x
BREAKING NEWS

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse zbarkoi në zyrën e Altin Dumanit: Çështje të bujshme që janë hapur dhe nuk mbaron këtu

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse
x
BREAKING NEWS

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar? Ambasadorja Hohmann zbardh të vërtetën

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar?
x
BREAKING NEWS

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare", Salianji: Edi Rama sot minimalisht duhet të dorëhiqet

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare",
x

Politike

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet shkaku kryesorë, dyshohet se biznesmeni i njohur...

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet

Kryeministri i Spanjës Pedro Sánchez ka bojkotuar Samitin e BE në Tiranë.

Dyshohet se shkak për mungesën e tij është bërë biznesmeni i njohur, mik i Olsi Ramës Amant Josifi.

Ndaj biznesmenit, i cili ka qenë dhe këshilltar i Ministrisë së Mbrojtjes dhe është i përfolur për lidhje me qeverinë ka një urdhër arresti nga Spanja, por jo nga Shqipëria.

Ndonëse u bë një operacion i madh ndaj disa Call-Center-ave në Shqipëri për mashtrim dhe pati disa arrestime, emri i Josifit nuk figuronte në raportet e policisë shqiptare, ndryshe nga policia spanjolle.

Amant Josifi akuzohet për mashtrim 2.5 mld € të 200 mijë europianëve me call center.
Sipas opozitës Amant Josifi është i lidhur me Olsi Ramën dhe madje vëllai i kryeministrit qëndron pas këtij aktiviteti kriminal.

Më të lexuarat