BREAKING NEWS

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur në kufi

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis
x
BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Politike

“Kryeministri po ju vendos në siklet”/ Alibeaj bllokon foltoren, Nikolla pezullon seancën

“Kryeministri po ju vendos në siklet”/ Alibeaj bllokon

Deputeti i PD Enkelejd Alibeaj refuzon të largohet nga foltorja , ndërsa kjo bëri që kryetarja e Kuvendit të pezullonte sërish seancën.

Ai kërkon që sipas tij të zbatohen rregullat , dhe kryeministri Edi Rama të vijë në sallë.

Alibeaj: Është e treta seancë që të ndodhë e njëjta gjë, e dëgjove kryeministri ju ka dhënë mundësinë të jeni e drejtë, në respekt të rregullores.

Se shqiptarët nuk e dinë fare ca ka programi. Kemi gjithë dëshirën për të vendosur rregullat këtu, është e treta seancë që bëni të njëjtën gjë. Kryeministri po ju vendos në siklet.