BREAKING NEWS

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas ‘bombën’ për Ilir Metën dhe ngre alarmin për atë që pritet të ndodhë pas 24 korrikut: Hetimet kanë ardhur në dorën e...

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas
x
BREAKING NEWS

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë Demokratike, tregon a do ketë bashkim PD-LSI: Do hanë kokat e tyre e më pas radhën e ka...

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë
x
BREAKING NEWS

LSI drejt fundosjes? Fatos Klosi paralajmëron lëvizjen që do bëjë Ilir Meta

LSI drejt fundosjes? Fatos Klosi paralajmëron lëvizjen që do
x
BREAKING NEWS

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas deklaratën e fortë, zbulon për çfarë i është dhënë garanci Metës dhe Kryemadhit

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret LSI-në: Meta nuk do ketë kohë për...

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret
x
BREAKING NEWS

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillimet e reja: Nuk janë kaq të qetë sa duken!

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me
x
BREAKING NEWS

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në histori që do të përjetojë Evropa, ja dy planet e frikshme që po përgatit Putin, Zelensky alarmon botën

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës, rruga Kardhiq-Delvinë aferë e pastër korruptive

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës,
x

Politike

Kryeministri Rama i zhgënjyer nga largimi i Dybala-s: Po të isha kryeministër i Italisë do e bëja Chiellinin ministër

Kryeministri Rama i zhgënjyer nga largimi i Dybala-s: Po të isha

Finalja e Conference League që do të zhvillohet në Tiranë, ku do të ndeshen Roma me Feyenoord në 25 maj, ka kthyer gjithë vëmendjen e mediave europiane nga Shqipëria.

Gazeta prestigjoze italiane “Tuttosport” ka bërë një intervistë me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, i cili ka folur për këtë eveniment të veçantë ku për herë të parë një stadium shqiptar do të presë një finale futbolli të nivelit europian.

Por përveç Conference League, Rama ka folur dhe për ekipin e tij të zemrës, që është skuadra italiane e Juventusit.

Gjatë intervistës kryeministri Rama nuk e ka fshehur aspak zhgënjimin për largimin e yllit të Juventusit Paolo Dybala, i cili këtë të diel do të luajë ndeshjen e fundit për skuadrën bardhezi.

“Ai kurrë nuk arriti të ishte ai që të gjithë ne mendonim se ishte. Ndoshta ka të drejtë që thotë se është mbivlerësuar”, deklaroi Edi Rama.

Por kryeministri shqiptar është ndalur dhe tek lamtumira e kapitenit të Juventusit Giorgio Chiellini, i cili do të lërë futbollin pas 17 sezonesh të nivelit të lartë me Juventusin.

Kryeminisitri shqiptar ka shkuar shumë larg në vlerësimin për mbrojtësin e Juves, duke thënë se nëse ai do të ishte ai kryeministër i Italisë do ta bënte Chiellinin ministër.

“Po të isha Draghi (kryeministri italian), do t’i propozoja Ministrinë e Rinisë. Në mirëbesim të plotë Chiellini do t’i jepte brezit të ardhshëm përgjegjësinë e mbrojtjes së vlerave”, u shpreh Rama.

 

Më të lexuarat