BREAKING NEWS

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i vranë edhe vëllain në…

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i
x
BREAKING NEWS

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi në Sarandë, arrestohet autori, ja ku ishte fshehur

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi
x
BREAKING NEWS

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një 20-vjeçar në Elbasan

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një
x
BREAKING NEWS

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të vrarë

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të
x
BREAKING NEWS

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën
x
BREAKING NEWS

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri goditi dy herë me thikë klientin e restorantit për një vend parkimi

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri
x

Politike

Kryeministri Rama ironizon me akuzat për çështjen e Butrintit: Michel Granoff u pagëzove më në fund, mirëserdhe në klubin e të korruptuarve. Duhet të gllabërojmë Teatrin e Operës, mbase nuk e dini, por…!

Kryeministri Rama ironizon me akuzat për çështjen e Butrintit:

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në firmosjen e marrëveshjes së bashkëpunimit mes Qeverisë Shqiptare dhe Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim (AADF), për krijimin e 100 laboratorëve të parë SMART në shkollat 9-vjeçare dhe për programin e ri të kodimit në arsimin parauniversitar.

Në fjalën e tij kreu i qeverisë, nuk la pa ironizuar edhe deklaratat e opozitës, e cila herë pas herë e akuzon se po abuzon me veprat publike.

“Do përpiqem të flas sa më shkurt për shkak se së bashku me Fondacionin Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim duhet të gllabërojmë edhe teatrin e Operas, Butrintin e gllabëruam sic e dini, pazarin e Korçës, pazarin e ri këtu në Tiranë, stadiumin Qemal Stafa mbase nuk e dini, por e kemi gllabëruar dhe shumë akte të tjera nga këto që do të dalin në dritë besoj”, tha kryeministri Rama.

Ndërsa për Drejtuesin e Fondacionit, Michael Grenoff, po me ironi Rama i tha se “mirëserdhe në klubin e të korruptuarve”.

“Me një cikël punësimi të të rinjve që është një cikël i ri që iu garanton punësim cilësor pa qenë të detyruar të lëvizin nga shtëpia. Por duke u integruar në tregun global. Duke ofruar dijet e tyre për kompani kudo në botë. Sot kemi një numër të rinjsh që e bëjnë këtë.

Janë të rinj të talentuar,  të angazhuar në këtë punë. Shembulli i tyre është frymëzim për ne që ta kthejmë në lëvizje. Patjetër që do ia dalim përsa kohë kemi partnerë si fondi që bën një rrugë e dy punë, edhe i gllabëron këto pasuruitë tona dhe i bën që pasuritë tona të dalin në dritë dhe të përfitojnë të gjithë. Dhe shqiptarët që dëgjojnë këto dy çështje, e ndajnë mendjen se çfarë janë.

Meqenëse çështja e Butrintit doli fuqishëm në këtë kohë, doja t’i bëja një urim publik sepse më në fund u pagëzua si i korruptuar. Kisha kohë që e prisja që të merrte këtë pagëzim. Mirëserdhe në klubin e të korruptuarve dhe kriminelëve, dhe shpresoj që të ndiheni më mirë dhe më i rritur”, tha Rama

 

Më të lexuarat