BREAKING NEWS

Humb kontrollin dhe shpërthen në akuza në studio tek Arjan Çani, Ilir Meta del "zbuluar", i përplasen skandalet e rënda: I ke ditët e numëruara...

Humb kontrollin dhe shpërthen në akuza në studio tek Arjan
x

Politike

Kryeministri Rama jep lajmin e mirë: Ja çfarë shkruan Indeksi Global i Bankës Botërore (VIDEO)

Kryeministri Rama jep lajmin e mirë: Ja çfarë shkruan Indeksi

Kryeministri, Edi Rama shprehet se Indeksi Global i Bankës Botërore e vlerëson Shqipërinë si një nga 10 vendet që ka përparuar më shumë në arsim dhe shëndetësi vitet e fundit. Sipas këtij Indeksi, Shqipëria ka bërë përparim në zhvillimin e fëmijëve dhe jetëgjatësinë e adutëve.

"MIRËMËNGJES dhe me këtë konstatim shumë inkurajues të Indeksit Global të Bankës Botërore, ku Shqipëria vlerësohet si një nga 10 vendet që ka përparuar më shumë në arsim e shëndetësi në vitet e fundit, ju uroj një të diel të mbarë.", shkruan Rama.