BREAKING NEWS

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës, zbulohet se çfarë do të ndodhë nesër në orën 11:00

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës,
x

Politike

Kryeministri Rama jep mesazhin e fortë pas përplasjeve për Teatrin: Teksa ata vendosin nëse është i mirë apo i keq ne…

Kryeministri Rama jep mesazhin e fortë pas përplasjeve për

Teksa opozita e bashkuar me artistët dhe aktivistët vazhdojnë protestat për shembjen e Teatrit Kombëtar, kryeministri Edi Rama vijon që të qëndrojë i palëkundur në idenë dhe projektin për ndërtimin e një godine të re.

Mëngjesin e sotëm, kreu i qeverisë e ka nisur me një shprehje të një artisti amerikan, që thotë se “Mos mendo për si të bësh art, vetëm bëje. Lëri të tjerët të vendosin nëse është i mirë apo i keq, nëse e duan apo e urrejnë. Teksa ata vendosin bëj edhe më shumë vepra artistike”, citon Rama, Andi Warhol.