BREAKING NEWS

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë përballet policia kur shkon në Nikël: I gjen shtëpitë ‘xixë’…

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x

Politike

Kryeministri Rama mesazh Kosovës: Shfrytëzo mundësinë, mos bëj teori konsipirative

Kryeministri Rama mesazh Kosovës: Shfrytëzo mundësinë, mos

Kryeministri Edi Rama, gjatë konferencës së përbashkët për mediat, me kancelaren gjermane, Angela Merkel, ndër të tjera ka folur edhe në lidhje me nisëm “Ballkani i Hapur”, si dhe për procesin e Berlinit.

I pyetur nga gazetarët se cilat janë objektivat për “Procesin e Berlini”, Rama tha se “Kjo është shumë e thjeshtë. Gjashtë vendet të nënshkruajnë marrëveshjet për tregun e përbashkët rajonal. Ky është një proces i ngatërruar, shpesh një vend ose një tjetër bëhen shkak për ngecje. Procesi ka lirinë në Bashkimin Evropian për njerëzit, mallrat, etj dhe pika tjetër investimet. Kjo ka qenë pengesë. Serbia nuk pranonte lëvizjen e lirë të njerëzve“.

Më tej, duke i ndalur tek nisma “Open Ballkan”, kreu i qeverisë i ka drejtuar edhe një mesazh edhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

“Është e pabesueshme që Kosova nuk e shfrytëzon këtë për veten e vet, por rri e bën teori konsipirative për “Open Ballkan”.

Traseja është e shtruar, Procesi i Berlinit do vazhdojë. Dhe “Open Ballkan” është vetëm një nismë për të përshpejtuar, nuk ka asnjë kontraditë mes tyre”-deklaroi Rama.