BREAKING NEWS

Publikohet lista e plotë, zbardhen emrat e propozuar nga PD për qarkun e Dibrës

Publikohet lista e plotë, zbardhen emrat e propozuar nga PD për qarkun
x

Rajoni

U përdhunua nga xhaxhai 56 vjeçar , 18-vjeçarja e zhdukur gjendet pas 10 ditësh

U përdhunua nga xhaxhai 56 vjeçar , 18-vjeçarja e zhdukur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kosovë. Një 18-vjeçare është përdhunuar nga xhaxhai i saj 56 vjeçar, dhe ka qenë vetë e reja që e ka denoncuar në polici.
18 vjeçarja pasi denoncoi xhaxhain në polici ishte shpallur e zhdukur. Pas 10 ditësh është gjetur nga policia.

Vazja e cila i përkiste komunitetit ashkali është gjetur para 2 ditësh në Gjakovë. Nga ana tjetër është bërë edhe arrestimi i të denoncuarit për përdhunim, që në këtë rast është xhaxhai i të resë.

Ndërkaq vajza mësohet se ka probleme mendore. Kësisoj ajo do të dërgohet në ekzaminim mjekësor me urdhër të prokurorit të çështjes.