Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kryeministri Rama poston "foton e ditës", krerët e besimeve fetare bashkë në Paris

Kryeministri Rama poston "foton e ditës", krerët e besimeve fetare bashkë në Paris

Postuar: 12/01/2015 - 11:22

Kryeministri Edi Rama, e ka nisur ditën e sotme me një foto të hedhur në rrjetin social "Facebook", në të cilën shfaqen krerët e besimeve fetare, të pranishëm në marshimin e Parisit në nderim të viktimave të revistës satirike "Charlie Hebdo".
 
Nga ana e tij, kreu i qeverisë i ka shprehur mirënjohjen e tij për të 4 klerikët fetarë shqiptarë, të cilët së bashku me delegacionin shqiptar, morën pjesë në marshimin e unitetit në Paris, në nderim të viktimave në sulmin ndaj “Charlie Hebdo”.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 23:30

Shkodra po kalon një situatë mjaft të paqartë, pas dorëheqjes në marrjen e detyrës nga kryebashkiaku i dale nga zgjedhjet e 30 qershorit, Valdrin Pjetri.

Postuar: 23/08/2019 - 23:25

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës, Voltana Ademi do ta ketë mjaft të vështirë e me pikëpyetje ush

Postuar: 23/08/2019 - 23:00

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë!

Postuar: 23/08/2019 - 22:18

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu nuk i ka kursyer akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa par

Postuar: 23/08/2019 - 21:08

Shtatori pritet të sjellë zhvillime të forta, sa i takon krizës politike në vend.

Postuar: 23/08/2019 - 20:02

Një prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, jep dorëheq

Postuar: 23/08/2019 - 19:55

Kryetari i PD Lulzim Basha me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se sot Europa