BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga PD-ja

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga
x

Politike

Kryeministri Rama sikletoset nga pyetja e gazetarit: Ore seriozisht e ke ti?

Kryeministri Rama sikletoset nga pyetja e gazetarit: Ore seriozisht e ke ti?

Denis Dyrnjaja, ka pyetur Edi Ramën nëse mundet ta kalojë dot oqeanin, pra nëse udhëton për në SHBA, pas skandalit MCGonigal. Kjo është një pyetje që Rama ia bënte shpesh Sali Berishës para shpalljes non-grata nga SHBA-të. 

Pjesë nga biseda në emisionin "Të Paekspozaurit': 

Denis Dyrnjaja: A je i sigurt që e kalon oqeanin? Shkoni rehatisht në SHBA me këtë histori? 

Edi Rama: Ore seriozisht e ke ti? Unë kam ardhur këtu dhe në mediat e tjera, të dëgjojnë njerëzit, cilës histori?

Denis Dyrnjaja: Njerëzit kanë pikëpyetje.

Edi Rama: Shqiptarët janë shumë më të mençur se sa kujtojnë ata që merren me politikë dhe media. Të bombarduar me fantazi, që shkuan deri te ishulli, njerëzit duan shpjegim.

Denis Dyrnjaja: Ju shkakton siklet politik data 11 shkurt?

Edi Rama: Gjenerali i ushtrisë së vdekur! Preferoj atë të Kadarësë, nuk merrem me këtë të non-gratës...