BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët e tij japin lajmin e trishtë: Humbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët
x

Politike

Kryeministri Rama takon ministrin e Turizmit të Turqisë, zbardhen marrëveshjet strategjike që kanë firmos (VIDEO)

Kryeministri Rama takon ministrin e Turizmit të Turqisë, zbardhen

Kryeministri Edi Rama ka shkruar sot në Gjirokastër sëbashku me ministrin e Kulturës dhe Turizmit të Turqisë, Mehmet Nuri.

Rama njofton se kjo vizitë është në kuadër të projektiti të restaurimit të shtëpive monument kulture në Gjirokastër dhe në Berat.

Gjithashtu, Rama informon se nënshkruan edhe marrëveshjet  që synojnë forcimin dhe nxitjen e bashkëpunimit të mëtejshëm në fushën e turizmit; artit, arkeologjisë, muzeologjisë, luftën kundër trafikut të paligjshëm të objekteve të trashëgimisë kulturore dhe mbrojtjes së të drejtave të autorit.

“Gjirokastër - Me Ministrin e Kulturës dhe Turizmit të Turqisë, Mehmet Nuri Ersoy, për projektin e përbashkët të restaurimit të shtëpive monument kulture në Gjirokastër e Berat

*u nënshkruan edhe marrëveshjet që synojnë forcimin dhe nxitjen e bashkëpunimit të mëtejshëm në fushën e turizmit; artit, arkeologjisë, muzeologjisë, luftën kundër trafikut të paligjshëm të objekteve të trashëgimisë kulturore dhe mbrojtjes së të drejtave të autorit”, shkruan kryeministri Rama.

Më të lexuarat