BREAKING NEWS

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në Tiranë, policia vendos perimetrin e sigurisë

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga kati i katër i pallatit

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x
BREAKING NEWS

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe paralajmërojnë trazira gjatë protestës së sotme, sulmojnë Ramën dhe i kërkojnë të mos provokojë protestuesit, Noka kërcënon policinë

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe
x
BREAKING NEWS

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën e Parlamentit apo skenar dhune? Shikoni çfarë po ndodh në tarracën e Kuvendit disa orë para protestës së opozitës (VIDEO)

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën
x
BREAKING NEWS

Berisha 2 orë tubim para Kryeministrisë, policia përgatitet për skenare dhune, ja çfarë do të ndodhë sot në protestë dhe lëvizja e papritur e Ramës

Berisha 2 orë tubim para Kryeministrisë, policia përgatitet
x
BREAKING NEWS

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit, refuzojnë hapjen e dosjeve, 71 zyrtarë që aplikuan për SPAK rezultuan “spiunë

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit,
x
BREAKING NEWS

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë! Ja sa para janë sekuestruar

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë!
x

Politike

Kryesia e PD-së/ Këlliçi më i votuari, cilët janë emrat që mbetën jashtë

Kryesia e PD-së/ Këlliçi më i votuari, cilët

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka votuar ditën e sotme kryesinë e re, ku u zgjodhën 14 anëtarë burra dhe 6 gra nga 47 kandidatura.

Kandidati më i votuar ka qenë Belind Këlliçi me 192 vota, ndërkohë që në listën e zonjave ka qenë Fatbardha Kadiu.

Vërehet se jashtë kryesisë kanë mbetur Arben Imami, kryebashkiaku i Shkodrës Bardh Spahia, por edhe Klevis Balliu e Genc Pollo.

Gratë që do të jenë në Kryesinë e PD-së:

Fatbardha Kadiu 148

Ina Zhupa 126

Jozefina Topalli 118

Edit Harxhi 85

Mimoza Hajdarmataj 78

Eleina Qirici 75

Burrat që do të jenë në Kryesinë e PD-së:

Belind Këllici 192

Flamur Noka 166

Oerd Bylykbashi 148

Ervin Minarolli 137

Luciano Boçi 128

Agron Shehaj 123

Luan Baçi 121

Grigels Muçollari 116

Gent Strazimiri 100

Eno Bozdo 96

Keltis Kruja 91

Arben Ristani 90

Aldo Bumçi 89

Florion Mima 88

Më të lexuarat