Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kryetari i Senatit amerikan të premten në Shqipëri, takime me krerët e shtetit

Postuar: 11/04/2017 - 17:22

Kryetari i Senatit amerikan për shërbimet e armatosura dhe ish-kandidati presidencial, John McCain do të vizitojë Shqipërinë ditën e premte, si pjesë e turit të tij ballkanit.

Republikani amerikan do të zhvillojë takime me të gjithë zyrtarët e lartë në Shqipëri; me Presidentin Nishani, Kryeministrin Rama, kryeparlamentarin Meta, kryeopozitarin Basha dhe ministrat Bushati e Kodheli.

John McCain do të bisedojë çështje të sigurisë dhe luftën kundër terrorizmit.

Vizita e tij në vendin tonë vjen në një kohë kur Shqipëria ndodhet në krizë politike dhe bojkot të zgjedhjeve nga opozita në rast se nuk krijohet qeveri teknike.

McCain vlerësohet si një nga senatorët me më shumë peshë jo vetëm në radhët e republikanëve, por edhe në qarqet politike në SHBA.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 15:12

Pas reagimit të kreut të PD-së Lulzim Basha për anulimin e misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, ka ardhur edhe përgjigjja e kryeministrit Rama.

Postuar: 26/06/2019 - 15:12

Katya Andrusz, Zëdhënësja e OSBE/ODIHR konfirmon se Këshilli i Europës nuk do të monitorojë zgjed

Postuar: 26/06/2019 - 15:10

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka bërë një parashikim shumë optimist dhe domethënës për atë që p

Postuar: 26/06/2019 - 15:08

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste dhe kreu i grupit parlamentar të kësaj partie, Taul

Postuar: 26/06/2019 - 14:46

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha gjatë një konference të jashtëzakonshme, tha se përgjimet e &lsquo

Postuar: 26/06/2019 - 14:27

Pas anulimit të misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, k

Postuar: 26/06/2019 - 14:18

Gent Cakaj, ministri i Jashtëm ka deklaruar se lajmi se KE ka anuluar delegacionin e tij për të v